ABRAHAM JOHANNES HENDRICUS REIJNDERS 7 juli 1895—8 oktober 1960 De plotselinge dood van deze bijzondere man, die nog zo in het volle leven stond, bracht onpeilbaar verdriet voor zijn echt genote en kinderen en verbijstering in zijn grote vrienden- en relatiekring. Met A. J. H. Reijnders (eenvoudig 'Bram' voor die hem van nabij kenden) is een bekend Haarlemmer heen gegaan die in zijn arbeidzaam leven veel voor anderen heeft betekend. Op 7 juli 1895 werd hij in het ouderlijk huis aan de Zijlweg geboren. Na de lagere school aan de Wilhelminastraat te heb ben bezocht, doorliep hij de 5-jarige H.B.S.-B. Vervolgens ging hij naar de Economische Hogeschool in Rotterdam, aangezien zijn vader hem graag als opvolger zag, hoewel zijn ideaal was dokter te worden. Na volbrachte studie kwam hij 2 januari 1917 bij zijn vader in de zaak, zijnde een groothandel in bouwmaterialen, welke onder de firmanaam Smits Reijnders, reeds toen van oudsher bekend was. Dit bedrijf in 1816 gesticht door de heren Reijn ders en Kakebeen werd op de Houtmarkt gevestigd en in 1932 overgeplaatst naar het Zuider Buiten Spaarne. A. J. H. Reijnders, de vijfde Reijnders in rechte lijn, werd na het overlijden van zijn vader in 1925 directeur van de in middels tot vennootschap omgevormde firma. Al had hij dan door koopman te worden, gehoor gegeven aan zijn vaders wens, hij kon niet laten met de gedachte te spelen om naast handelaar ook fabrikant te worden. De industriële nijverheid boeide hem en trok hem aan, zodat hij reeds in 1920 zijn vader wist te bewegen steenfabriek 'Vogelensangh' te Deest aan te kopen. Later, in 1940, te samen met wijlen de heer J. A. M. Zaayer uit Aerdenhout, werd steenfabriek 'De Waalwaard in Dodewaard, na jaren te hebben stil gelegen, tot nieuwe ont wikkeling gebracht. Beide steenfabrieken werden in afzonder-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 43