65 kroost de revue passeert, onwaarschijnlijk volmaakte, ideale kinderen voor de ouders: 'Spruyten deftig opgevoed, In Geleertheid, Deugde en Zeeden Die hun Ouders deftigheijd Staag verbeelden in 't betreeden Van de weg der Zaligheijd'. Wat Van de Rijp met zijn Bloemendaalse blekerij heeft ge daan, is nergens kunnen blijken. Een buitenplaats heeft hij er bepaald niet van gemaakt. Misschien liet hij er enkele vertrek ken in gereedheid brengen, die hij zo af en toe in gebruik kon nemen als hij met de zijnen 's zomers bij de duinen wat ver pozing zocht. Na ruim negenenzestig jaren is zijn levensdraad afgesponnen. Hij sterft te Haarlem op 12 Juni 1704. Als Doops gezinde heeft hij nimmer een overheidsfunctie kunnen bekleden. Na het overlijden harer moeder in 1711 vererft De Groote Mol op Christina. Op de 13de van Grasmaand 1710 was ze gehuwd met Nicolaas Blaaupot, een Amsterdams koopman. Zoals pas send was, verscheen ook toen een bundel huwelijkszangen, waartoe de mode-poëet Claas Bruins, de schrijver van Noord- hollandsche Arkadia, zijn bijdrage had geleverd, evenals de rijmelaar. M. Bodisco, die later bij de Walen in Amsterdam koster zal zijn6)Gans en al onbaatzuchtig was Blaaupot's lief de niet. Wel wordt in één der zangen Christina's fraaie leest met die van Venus vergeleken, maar dat was toch niet het enige dat Nicolaas in haar boeide. Immers de dichter begint aldus, zich tot hem richtend: 'Wanneer Christina door haar glans en groot vermogen 'Uw eertijts vrije hart tot liefde had bewoogen Tot slot volgt een wens, waarvan de vervulling in het nog dun bevolkte vroeg 18de eeuwse Holland aanvaardbaar kon zijn: "k Wensch U duyzend soete kusjes, "k Wensch U duyzend soete lusjes 'En dat je agter 't kunstje raakt, 'Hoe me kleyne menschjes maakt'. Edoch, Christina's echt bleef kinderloos, 's Zomers bezocht het echtpaar van tijd tot tijd de bleek van de Rijp, die toen werd

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 67