86 laan lange tafels aangericht en werden er op pannekoeken ge- tracteerd. I oen op 24 Januari 1882 Hendrik Huyghens Backer op Buitenrijp was overleden en zijn onroerend goed was toege scheiden aan zijn weduwe, machtigt deze op 28 September 1882 haar zoon Anne Adriaan Huyghens Backer de plaatsen De Rijp en Buitenrijp in veiling te brengen. De 'Notitie der Openbare Verkooping' is gedrukt te Haarlem bij de Erven Bohn. Teneinde zoveel mogelijk kopers te trekken en een zo hoog mogelijke prijs te behalen, is het ganse bezit verdeeld in acht percelen, hetgeen voor de ondergang van het toen nog grote buiten bijzonder bevorderlijk was. Voor het eerst komt nu in Bloemendaal bouwterrein beschikbaar 'voor', zoals de notitie luidt, 'een aantal droog, gezond en aangenaam gelegen Villas'. Gegadigden wordt verder in herinnering gebracht, dat 'te Bloemendaal niet is een hotel, dat aan de eischen des tijds voldoet', een omstandigheid waarin sindsdien niet zo heel veel verandering is gekomen. Op 5 October 1882 vindt in het loge ment 'Van Ouds het Raadhuis' te Overveen ten overstaan van de plaatselijke notaris Johannes ter Hoffsteede de verkoping van beide buitens, samen ruim 17 H.A. groot, plaats. Op De Rijp is dan tuinbaas P. van der Werff, op Buitenrijp T. van Lingen. Drie percelen, uitmakende de buitenplaats De Rijp, met een oppervlakte van slechts ongeveer 4 H.A., worden aan gekocht door de bewoner Schaper Claus, voor 48.475,—. Buitenrijp, met het overgrote deel der duingronden wordt in veiling het eigendom van W. J. Schram, L. A. C. Victor en H. A. Kampers, respectievelijk aannemer en kooplieden te Amsterdam. Zij stellen een verkavelingsplan op en geven aan de gronden de naam Het Bloemendaalse Park. De exploitatie begon omstreeks 1885 en werd royaal uitgevoerd. Ook de wegen die echter vrij spoedig door de gemeente Bloemendaal werden overgenomen22) heeft genoemd drietal doen aanleggen. Tot zijn dood op 29 Februari 1892 te Amsterdam, heeft de Heer Claus De Rijp bewoond. Hij was gehuwd met Christo- phina Elisabeth Hartmann, die hem vijf kinderen schonk. Op 25 Juli 1892 wordt I>e Rijp in 'Frascati' in de Nes te Amster-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 88