JAARVERSLAG 1960 Wat er in en om onze Vereniging Haerlem in het jaar 1960 gebeurde vindt U opgetekend in dit 59ste jaarverslag. De doel stellingen van onze vereniging werden ook dit jaar ernstig nage streefd en Uw bestuur rekende het zich tot een eer telkenmale te mogen ondervinden dat èn het Gemeentebestuur èn de Haar lemse burgerij belangstelling en waardering voor ons werk hebben. Ons programma begon vrijdag 29 januari, toen jhr. F. W. A. Beelaerts van Blokland ons aan de hand van een aantal met zorg uitgekozen kleurendia's uit het Zuiderzeemuseum een bij zonder geslaagde tocht deed maken rond het IJsselmeer. Bij velen onzer rees het verlangen deze schilderachtige stadjes en dorpjes zelf eens te gaan bezoeken. Op 11 maart werden wij geconfronteerd met het ontwerpen van postzegels. De heer S. L. Hartz toonde ons met verschillen de voorbeelden wat zijns inziens wél en wat niet verantwoord werk was. De verschillende technieken waarin de ontwerper kan werken bleken hierbij een grote rol te spelen, hetgeen de spreker op zeer instructieve en geestige wijze wist te vertellen. Maandag 2 mei richtte mej. dr. G. H. Kurtz zich speciaal tot hen die Haarlem nog niet zo goed kennen als vele onzer oudere leden. Een aantal zeer fraaie kleurendia's vervaardigd door de heer dr. ir. Ph. Levert te Aerdenhout en welwillend door hem ter beschikking gesteld, toonden meer en minder be kende mooie stadsbeelden waarover spreekster steeds interes sante bijzonderheden wist te vertellen. Voor alle aanwezigen, ook de Haarlemkenners, een leerrijke avond. Voor een avond rondleiding door de stad bestond veel belangstelling en deze werd voor 11 mei afgesproken. In het kader van de Frederik van Eedenherdenking vroegen wij dr. A. Saalborn, docent in de letterkunde te Bussum en lid van het Van Eedengenootschap, voor ons een lezing te willen houden. Op 30 mei vond deze inleiding plaats, juist in de tijd dat van 28 mei-19 juni in het Huis van Looy de Frederik van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1960 | | pagina 9