121 Marctvelt' 2S. Na het overlijden van hun moeder Catharina Cornelisdr. op 9 oktober 1647 werd bij boedelscheiding van 17 februari 1648 26 tussen de kinderen en kleinkinderen van haar en Cornelis Gerritsz. Quakel de huizinge 'de Ver gulde Druyff op het Marctvelt' toegewezen aan de kleinzoon Dirck Deyman, zoon van Cornelis Dircxz. Deyman en Maria Quakel, die reeds overleden was. Dirck Cornelisz. Deyman blijkt dan al te wonen in 'de Vergulde Druyff' en er de 'neringe van tinnegieterye' in te hebben. Zijn zuster Anna Deyman krijgt haar portie in de nalatenschap in geld uitge keerd. De andere erfgenamen, zijn tante en ooms, Annetgen, Cornelis en Jan Quakel, geven er de voorkeur aan de rest van de nalatenschap in gemeenschap te houden. Hieronder moet ook het huis in de Kruisstraat 'de Bellaert' begrepen zijn, wat klopt met het feit, dat in een transport van 26 juli 1655 2' van een huis in de Kruisstraat als belending gevonden wordt het huis van de erven van Cornelis Gerritsz. Quakel. Het betreft hier de overdracht van het huis van de erven van Abraham Ampe, die in de Verpondingsregisters van 1628 en 1650 als eigenaar wordt genoemd van de twee huizen ten noorden van dat van Cornelis Quakel. In de transportakten van het huis, dat blijkens dezelfde registers ten zuiden van dat van Cornelis Quakel in de Kruisstraat lag en toen toebe hoorde aan Jan Nannings, nl. de akten van 7 mei 1658 (dooi de erven van Jan Nannings, wagenmaker overgedragen op Pieter van Houte 28) en van 11 augustus 1660 (van Pieter van Houten op Jacobus van Leeuwaerden en Pieter van den Berch 29) wordt als eigenaar van het huis ten noorden daarvan Jan Cornelisz. Quakel, dus één van de beide ooms van Dirck Deyman, opgegeven. Volgens laatstgenoemde transportakte werd dit huis toen in twee partijen bewoond en beschikte tevens over de gang of poort, welke herhaaldelijk in de transporten van de Bel laert' genoemd is. Vermoedelijk is dit dus het huis, dat in 1595 toebehoorde aan Mr. Gerrit Cornelisz., chirurgijn met het achterhuis, dat alleen door de poort bereikbaar was. Op 20 oktober 1663 nu dragen Pieter van den Berch en Jacob van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 123