11 de Haarlemmerhout. In Bloemendaal bezweek in augustus onder mokerslagen van Amsterdamse slopers het oude, door zware kastanjebomen belommerde „Welgelegen". Het een voudige, vroeg 19de eeuwse houten zomerhuis aan de Bloe- mendaalse straatweg, destijds van de familie Bienfait, was velen dierbaar om de herinnering die het wekte aan De Genestet. In onze tijd moet een schone herinnering het afleg gen tegen de noodzaak bromfietsen en vleugelauto's plaats ruimte te verschaffen. Welnu, voortaan zal het op „Welge legen" goed parkeren zijn! In de middag van 28 augustus werd op uitnodiging van Burgemeester en Wethouders van Haarlem Uw vereniging vertegenwoordigd door een vijftal bestuursleden op een bij eenkomst ten stadhuize. Daar gaven aan de hand van licht beelden Mr. H. E. Phaff, gemeentesecretaris, en architect C. W. Royaards in een „samenspraak" toelichtingen op het algemeen restauratieplan voor het stadhuis. Dit plan beoogt het ook landelijk belangrijke gebouwencomplex te bewaren en nog meer te doen beantwoorden aan zijn functie. Dat Uw vereniging hier gerepresenteerd werd, illustreert de goede ver standhouding met het stadsbestuur en houdt in een waar dering voor de taak waarvan onze vereniging zich nu reeds zestig jaar in de Haarlemse gemeenschap kwijt. De voorbereiding en organisatie van de jaarlijkse excursie berustte ook thans weer bij ons bestuurslid Mr. C. M. J. de Jongh wiens werk voor onze vereniging niet genoeg te waarderen valt. Met een tweetal autobussen vertrok een ge zelschap bestaande uit ruim tachtig personen in de morgen van 16 september naar de vroegere Nederlandse residentie van de laatste Duitse keizer. Na een korte onderbreking voor een kopje koffie in „De Lage Vuursche", werd de rit voortgezet naar het Huis Doorn dat met de directe omgeving bezichtigd werd: de tafel uit het hoofdkwartier te Spa, het pralerig zilver, de unieke collectie snuifdozen van Frederik de Groote, de grafplaats van het hondje dat „S. M. den Kaiser begleitete im Weltkriege". Te Leersum werd de koffiemaaltijd gebruikt. Op de terugweg werd in de middag het ook om zijn oud ar-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 13