157 Librecht Hooreman, eerste raad en directeur-generaal van Oost-Indië, en Cornelia Reinira Maire 22. Bij testament van 13 en 31 augustus 1728 had Helena Hendrina van der Sprangh, weduwe Jan van Ghemme- nich, reeds haar enige dochter tot haar universele erfgename benoemd; nu deed zij op 16 december 1768 hetzelfde met haar enige kleindochter Anna Cornelia Steenis 2i. 1 evens schonk zij op dezelfde datum de laatste en haar man Librecht Tacob Hooreman het huis thans Jansstraat 85. Als mede- erfgename van haar achternicht Rachel Baas, die gehuwd was met Mr. Gijsbert Jan de Bruyn, burgemeester en lid van de Raad van State, erfde Anna Cornelia krachtens boe delscheiding van 1 november 1761 nog de heerlijkheid Rijn- zaterswoude en een aanzienlijk vermogen aan effecten 2h Het is dan ook geen wonder, dat Mr. Librecht Jacob Hoore man ons huis liet verbouwen en kon uitbreiden door de aan koop van de R.K. statie 'De drie Klaveren', van een huis en erf in de Lange Begijnestraat en nog twee huizen in een poort, uitkomend op de Riviervismarkt25. Vermeldenswaard is nog, dat Brechteland Baas, Helena Hendrina van der Sprangh weduwe Jan van Ghemmenigh, Rachel Baas, Brechteland van Ghemmenich, echtgenote Mr. Zacharias Steenis, Anna Cornelia Steenis van Ghemmenich, echtgenote Librecht Jacob Hooreman, elkaar opvolgden als regentessen van htt Hofje van Guurtje de Waal in de Lange Annastraat, dat de laatste in 1783 geheel liet vernieuwen22. Op 13 juni 1777 had Mr. Librecht Jacob Hooreman zijn hele huizenbezit in de Jansstraat en Lange Begijnestraat overgedaan aan een koopman, Hermanus de Thomese 2'. De laatste, die afkomstig was uit 's-Gravenhage, huwde te Amsterdam Johanna Elisabeth Schuur. Hij woonde in de Anegang en was koopman en fabrikeur 2\ Reeds zes jaai later verkocht hij ons huis aan de commissarissen van de sociëteit 'Haarlem'. Vermoedelijk was dit een patriottische club, want na de komst der Fransen had op 8 mei 1798 dooi de bekende patriotten Mr. Jan Teding van Berkhout en Mr. Daniel Jacobus Canter Camerling als direc-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 159