Te stoffen op wat bereikt is in de laatste zes decenniën zou blijk geven van een stijl die niet de onze is. Daarom is slechts in de kleine kring van het bestuur het diamanten jubileum herdacht. In de toen juist gerestaureerde benedenverdieping van De Hoofdwacht, richtte Uw Bestuur een eenvoudige maal tijd aan met als ere-gasten de Burgemeester van Haarlem, mevrouw J. J. Tadema de Breuk, mevrouw W. Spoelder- Hovens Gréve en Jhr. Mr. J. F. Th. van Valkenburg. In de burgemeester eerden wij het stadsbestuur, waarmede evenals weleer de meest aangename betrekkingen worden onderhou den, zó dat sedert 29 november 1961 Haerlem zich gelukkig kan prijzen weer een Ere-Voorzitter te hebben. Door de aan wezigheid van mevrouw Tadema en mevrouw Spoelder werden wij ons, zo mogelijk, nog meer bewust van de belang- rijke plaats die onze oud-voorzitters, de heren Joh. de Breuk, J. L. Tadema en Dr. C. Spoelder, ieder op zijn eigen wijze, in onze vereniging hebben ingenomen. Met onze hoogbejaar de, vierde eregast brachten wij ons weder in gedachten diens zestigjarig lidmaatschap van Haerlem. Door ziekte van haar secretaresse, wier taak in de tweede helft van 1961 werd overgenomen door Mr. C. M. J. de Jongh, kon de Volkskundecommissie in het zesde jaar van haar bestaan slechts één bijeenkomst organiseren. Hier sprak - op 26 september in De Hoofdwacht de voorzitter Dr. ij. W. R. DE Haan over de tijd van de Camera Obscura. Daarna zorgde mevrouw C. Hiemstra Schreijer met toe passelijke liederen voor een muzikale omlijsting. De Commissie is doende, ten vervolge op de boekjes over Spaarndam en Oud- Zandvoort, een boekje samen te stellen over Bennebroek en omgeving, waarvoor de bijdragen geleidelijk binnenkomen. Ons Restauratiefonds, versterkt door een rijkssubsidie, schiep ook in 1961 de mogelijkheid mede te werken aan het herstel en behoud van belangrijke objecten. Zo konden wij o.m. een bijdrage leveren tot behoud van de zeer fraaie wandtegels in de consistoriekamer der Waalse Kerk; in de Groote Kerk had de restauratie plaats van een glas-in-lood raam. Met behulp van dit fonds werd de benedenverdieping

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 16