165 beurt bij Goedschalk Kops, Benjamin Fooy Zoon en alle andere pakkers. Bij Anthony Charles is dit werk steeds gedaan door twee knechts op een tafel, die door het geweld reeds lang gebarsten was, waardoor het lawaai enigszins was getemperd. Maar in 1764 had hij er een tweede nieuwe tafel bij geplaatst, waaraan wederom door twee knechts werd ge pakt, terwijl, naar men zegt, de kooplieden genegen zijn hem nog meer werk te verschaffen, als hij er nog een derde tafel bij in gebruik wil nemen. Maria van Wijk beklaagt zich ten zeerste over het lawaai, dat reeds door het werk aan twee tafels wordt geproduceerd, vooral des zomers, welk werk voortduurt van 's morgens 5 uur tot 's avonds 9 a 9.30 uur, zowel zondags als door de week, met zulk een geweld en geraas, dat haar huis van dak tot fundament staat te beven en men in de naastgelegen ver trekken niet kan rusten noch elkaar verstaan. Zij verzoekt dus Burgemeesteren wegens deze overlast en mogelijke schade Anthony Charles is reeds genoodzaakt geweest zijn eigen gescheurde muren te herstellen dit bedrijf in een klein vertrek binnenshuis te verbieden. Haar verzoek wordt echter in bovengenoemde burgemeestersresolutie afgewezen, omdat zij eigenaresse van het huis in de Schagchelstraat ge worden was op een tijd. dat Anthony Charles daar reeds lang zijn bedrijf uitoefende, zodat zij toen dus had kunnen weten, welke hinder haar in het huis daarnaast te wachten stond. Het een en ander geeft wel aan, ten eerste van wat voor aard het pakkersbedrijf was, en ten tweede hoe de zaak van Anthony Charles toentertijd floreerde en toenam. G. H. Kurtz

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 167