15 van De Hoofdwacht hersteld, hetgeen veel geld vergde. Ook dit jaar ontvielen onze stad door de dood een aantal bekende Haarlemmers. Hen allen hier te noemen is niet mo gelijk. Van enigen is door de zorgen der commissie tot samen stelling van het jaarboek een levensbericht daarin opgenomen. Memoreren wij slechts het heengaan van Mr. W. G.J. Veen- hoven, advocaat en procureur, en secretaris van de Neder landse Dagbladpers, en van K. R. van Staal, oud-directeur van de Uitgeverij BoomRuygrok, oud-secretaris der Ver eniging van Ex-Politieke Gevangenen en voorzitter der 105 jaren oude Vereniging Weten en Werken. Conform artikel 4 der statuten eindigt het verenigingsjaar ultimo december. Dat Haerlem ook in 1961 in ruime mate haar betekenis voor onze stad en omgeving heeft bewezen, blijkt genoegzaam uit haar activiteiten. Mogen steeds meer vrienden van de oude stad de gelederen van het grote leger der Haerlemmers komen versterken om samen de doelstel lingen onzer vereniging met toenemende kracht te kunnen nastreven. Na het uitbrengen van dit jaarverslag is de taak van Uw secretaris ten einde. In die functie Haerlem goed dienen, be tekent allereerst in Haarlem, althans binnen ,,der stede vrij- heyt" steeds sedentair zijn. Al meer dan driekwart jaar schiet Uw verslaggever hierin telkens te kort, hetgeen hem deed be sluiten het abactiaat neer te leggen. „Het is niet gemakkelijk plaatsen in besturen door nieuwe personen te doen innemen. Nog moeilijker wordt dat voor een vereeniging als de onze met haar bijzonder karakter", ver zuchtte in de dertiger jaren onze oud-voorzitter Tadema. Evenwel Haerlem kan zich naar verwacht mag worden, ge lukkig achten dat in februari 1962 Dr. H. Bruch, leraar ge schiedenis aan het Christelijk Lyceum, tot bestuurslid werd gekozen en zich vervolgens bereid verklaarde het secretariaat op zich te nemen. Vrijland

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 17