171 zij door de heer Emile Puettmann zijn gekopieerd, en na het aanbrengen van de nieuwe bepleistering opnieuw op het gewelf zijn aangebracht. Daarbij is tevens de beschildering van de ribben naar de oorspronkelijke gegevens hersteld. Op de knooppunten van de ribben waren destijds kulotten aan gebracht, die gesneden waren door Diric Jagopsz. 'Beelt- snijder'. De grote middenkulot, met het wapen van Filips de Schone, en één van de kleinere waren nog over; van de 15 overige waren de meeste geheel verdwenen, van enkele waren brokken over. De beeldhouwer Geurt Brinkgreve heeft de twee behouden kulotten gerepareerd en de 15 ont brekende als variaties op de bestaande bijgemaakt (Leiding: Openbare Werken, Civiele Afdeling en afd. Monumen tenzorg). Het zeer bescheiden trapgeveltje Lange Begijnestraat 16, waarvan de topgevel bouwvallig was, is hersteld. Aangezien voor een reconstructie van de topgevel onvoldoende gegevens aanwezig waren, is de bestaande ronde afdekking gehand haafd. De indeling van pui en vensters is verbeterd (leiding: Openbare Werken, afd. Monumentenzorg). Aan het perceeltje Kerkstraat 20 zijn enkele herstellingen verricht van constructieve aard; het uiterlijk onderging geen wijziging. Het balcon van perceel Kenaupark 25, in deze monumen tale gevelwand een onmisbaar element, is in de oude vorm vernieuwd. Het herstel van het voormalige Coomans Gildehuis, ge legen op een als speeltuin gebruikt, inpandig terrein aan de Witte Herenstraat is ter hand genomen. Aan dit pand, dat zeer verwaarloosd was, zullen vooral constructieve herstel lingen worden verricht (Leiding: Openbare Werken, afd. Monumentenzorg) Met de vervanging van de vergane leibedekking van de Grote Kerk is een begin gemaakt (architecten: H. Korringa en H. W. van Kempen). Voor het Hofje van Noblet is een herstelplan opgemaakt, waarin ook een aantal verbeteringen in esthetisch opzicht

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 173