180 APRIL 1. De „kapel" in het Frans Halsmuseum is gerestaureerd en van een marmeren vloer voorzien. De Stichting Protestants Christelijke Schoolpsychologi sche dienst begint zijn werkzaamheden; als directeur treedt op de heer W. L. van Voorst Vader, die later een bureau krijgt aan de Tempeliersstraat 23. 4. De Nutsspaarbank neemt een „rijdend" bijkantoor in gebruik. f Mejuffrouw Cor C. Teves, muziekpedagoge. 5. j" De heer J. Rol, oud-hoofd van een der vroegere Doops gezinde scholen. 6. Ter gelegenheid van de actie „een heitje voor een kar weitje" bieden padvinders aan de burgemeester van Haarlem een heipaal aan voor de toekomstige Technische Hogeschool. Tot voorzitter van de afdeling Haarlem van de Katho lieke Arbeidersbeweging is benoemd de heer A. van der Veldt. 8. Viering 75-jarig bestaan van de Gymnastiek- en Scherm- vereniging „Concordia". De Geheelonthoudersvereniging „Nieuw Leven" viert haar 50-jarig bestaan. Haarlemse bloemenmeisjes brengen een bezoek aan Amerika. 10. j De heer R. Verberne, Bloemendaal, oud-leraar van het Triniteitslyceum. 11. De heer J. C. A. Beelen, die 25 jaar voorzitter is van de afdeling Haarlem van de R. K. Wasindustriëlen, wordt benoemd tot ridder in de orde van Sint Sylvester. In een tuin aan de Stolbergstraat worden de twee etsen van Rembrandt opgegraven, die in december 1960 uit Teylermuseum zijn verdwenen. 12. De gemeenteraad voteert een bedrag van f 1.605 voor het maken van legpenningen voor de winnaars van het or gelconcours (zie 5 juli), een bedrag van f 17.000 voor

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 182