186 21. De gemeenteraad stelt het uitbreidingsplan Schalkwijk vast. 23. Ter gelegenheid van de 90ste verjaardag van de zee schilder Oscar Mendlik te Aerdenhout wordt een Oscar Mendlikfonds ingesteld. 24. Ingebruikstelling van het r.k. gemeenschapshuis Spar renheuvel te Bloemendaal. 26. De bisschop van Haarlem der R.K. kerk benoemt tot de- ken van Haarlem en pastoor der Sint Joseph-parochie aan de Jansstraat drs. Th. H. J. Zwartkruis. 28. De gemeenteraad stelt een krediet van f 273.000 be schikbaar voor de aanleg van een scherf- en stralingsvrije kelder onder het Frans Halsmuseum en besluit tot in voering van de vijfdaagse werkweek voor het gemeente- personeel op 1 juli. 27. De gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarn- woude besluit voor f 25 aan te kopen de molen Slokop; tevens wordt afscheid genomen van burgemeester de heer J. M. Visser, die reeds burgemeester is van Ouder- Amstel. (zie 1 juli). 30. Bij de gemeenteraad zijn requesten binnengekomen tegen de verjonging van de Hout en speciaal de Spanjaardslaan. JULI 1. Installatie van de nieuwe burgemeester van Haarlem merliede en Spaarnwoude F. W. M. baron van Hövell tot Westerflier uit Haaksbergen. 2. De Christian Science betrekt een eigen gebouw aan Raamsingel 36. 3. Ingebruikneming van het gerestaureerde orgel in de Grote of Sint Bavokerk en opening van de tentoonstel lingen „Nederlandse orgelpracht" in de Vleeshal en de Vishal. 4. Installatie van de heer J. Doff als geneesheer-directeur van het Psychiatrische ziekenhuis „Vogelenzang" te Bennebroek.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 188