JACOBUS VAN MARIS 19 augustus 18858 januari 1961 Op 8 januari 1961 overleed plotseling in de ouderdom van 75 jaar de heer Jac. v. Maris. In het Haarlemse verenigingsleven heeft hij in een lange reeks van jaren een vooraanstaande plaats ingenomen door het enthousiasme waarmede hij zijn functies in verenigingen of clubs vervulde en de vriendelijkheid en hartelijkheid welke hij uitstraalde. In het jaar 1911 werd door hem opgericht de kegelclub „Haarlems vriendenkring", waarvan hij nog steeds voorzitter was. Gedurende 40 jaar was hij lid van het bestuur van de Haarlemse Kegel Bond, waarvan de laatste 30 jaar als voor zitter. Zijn verdiensten in die sport werden beloond met het ere lidmaatschap van de Haarlemse Kegel Bond, en „lid van ver dienste" van de Kon. Ned. Kegel Bond. Naast de kegelsport ging zijn grote belangstelling uit naar het Centrum comité Koninginnedag, waarvan hij in mei 1928 één der oprichters was en sedert 1935 ononderbroken penningmeester. In dit comité heeft hij ontelbare malen medegewerkt aan festiviteiten, op Koninklijke verjaardagen, voor onze Haar lemse bevolking. Vele jaren werkte hij ook mede aan een aantal charitatieve instellingen. Al deze activiteiten kregen hun beloning door een Ko ninklijke onderscheiding, de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, welke hem werd opgespeld door onze burgemeester Mr. O. P. F. M. Cremers tijdens de opening van het kegelconcours ter gelegenheid van het 55- jarig bestaan van de H.K.B. op 17 april 1955. B. Engelenberg

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 21