- 44 vooral toen hij later zijn afzetgebied in Amsterdam ging zoe ken en daar een filiaal stichtte. De persoonlijke band die hij met aanzienlijke aannemers en installateurs onderhield, vooral in die jaren zo karakteristiek voor een ondernemer als Van den Broek, maakte dat men graag zaken met hem deed. Hierbij bleek dat hij een man was op wiens woord men aan kon. Hij vestigde daardoor de naam van de firma, waarop zijn zoons konden voortbouwen. Zijn ontspanning zocht hij in zijn jonge jaren in de toen zo populaire gymnastiek onder leiding van de heer Martin en in paardrijden; in beide was hij beslist een uitblinker. Het lidmaatschap van de Haarlemse Vrijwillige Brandweer, dat dateert van 31 maart 1896, kreeg bij Van den Broek een sterk groeiende belangstelling. Hij beijverde zich de Brandweer te maken tot een apparaat, dat de Haarlemse burgerij, de monu menten en kunstschatten een zo groot mogelijke beveiliging tegen brand zou geven. Nadat hij in de loop der jaren in rang geklommen was, werd hij op 26 april 1922 tot Commandant benoemd. Met de aanschaffing van de eerste automobiel in 1924 begon de motori- satie van het materieel. In 1928 bracht hij, in samenwerking met de P.T. T. een moderne alarminstallatie tot stand, toen enig in Nederland die een grotere snelheid waarborg de, waarmede mensen en materieel in geval van brand aan wezig konden zijn. Vervolgens richtte hij zijn aandacht aan het tijdig melden van een eventuele brand door speciale alarminstallaties voor de ziekenhuizen, schouwburgen, het Frans Hals Museum, het Stadhuis en een aantal fabrieken. Hij stelde het toezicht op de brandveiligheid van openbare gebouwen in, terwijl hij bovendien wist te regelen dat bouw plannen van grote gebouwen aan de brandweer werden voor gelegd om ze op hun brandveiligheid te kunnen beoordelen. De bouw van de brandweerkazerne aan de Ged. Oude Gracht is een grote wens van Van den Broek geweest, die in 1937 in vervulling ging. Graag liet Commandant Van den Broek zijn brandweer wedijveren met die van andere gemeenten, in het kader van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 46