68 toe bewogen hem te vergunnen zijn zelfportret juist in dit jaar in het officiële schuttersstuk op te nemen. Hiermede zou tevens verklaard worden waarom hij wel op dit schilderij en niet op één of meer der vier overige schuttersstukken van zijn hand voorkomt. Alvorens nu het schilderij verder te bespreken lijkt het ge wenst eerst op te geven wie in het tijdvak 1636'39 als offi cieren van de St. Jorisdoelen zitting hadden, daarna hen zonodig met behulp van oude beschrijvingen op het schil derij aan te wijzen, om ten slotte de overgebleven vraag punten te bespreken. Het „Naamregister van de Heeren van de Regeering der Stad Haarlem" (1733) vermeldt voor het einde van de periode 1636—'39: Kolonel: Johan van Loo. Fiscaal: Michiel de Waal. Kapiteins: Quirijn Jansz. Damast, Florens van der Hoeff, Nicolaas Arisz. Grauwert. Luitenants: Nicolaas Olycan, Hendrik Pot, Francois Wouters. Vaandrigs: (in handschrift bijgevoegd) Diderik Dicx, Lambert Wouters, Pieter Schout. De oude handschriften vermelden: 1. Lambert Wouters, vaandrig, oranje; 3. Johan Glaesz. Loo, kolonel; 5. Michiel de Waal, fiscaal; 7. Florens van der Hoeff, kapitein, oranje; 8. Nicolaas Arisz. Grauwert, kapitein, wit; 10. Quirijn Jansz. Damast, kapitein, blauw; 11. Diderik Dicx, vaandrig, blauw; 12. Pieter Schout, vaandrig, wit. Deze identificatie klopt geheel met de in de aanvang van deze studie beredeneerde plaatsing van de figuren op de voorgrond en de namen corresponderen met die van de functionarissen, welke het Naamregister geeft. De vier personen, die op de begane grond iets achter de an deren staan, worden als volgt aangegeven:

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 70