JAARVERSLAG 1961 Wie naast het heden ook het verleden van Haarlem en om streken ter harte gaat, zal van dankbaarheid vervuld terugzien op hetgeen in de achter ons liggende zes decenniën door de Vereniging Haerlem is verricht. In verslagen en jaarversla gen is dat alles te vinden. Thans wordt U het twee-en-dertigste jaarverslag aangebo den, en ook daarin is gepoogd in kort bestek een chronologisch overzicht te geven van de werkzaamheden onzer vereniging gedurende het zestigste jaar van haar bestaan. In de eerste maand van 1961 hield Mr. G. C. van der Willigen, burgemeester der gemeente Haarlemmermeer, voor een talrijk gehoor een lezing over: „De Haarlemmermeer in verleden en heden". In een boeiend betoog introduceerde deze bij uitstek deskundige ons ook in de actuele problemen van de belangrijke poldergemeente. Ons bestuurslid Ir. H. A. Breuning toonde op 23 maart aan de hand van kleurendia's „Tegenstellingen in architec tuur en stadsbeeld van Haarlem". Om die leden onzer ver eniging welke zijn belangwekkende voordracht niet konden bijwonen daarvan toch te doen kennis nemen, heeft de heer Breuning zich de moeite getroost een en ander om te werken tot een artikel voor dit jaarboek. Voor de derde maal, thans op 18 april, hield Dr. J. Meijer een lezing voor onze vereniging, die als titel droeg: „De kweekschooltijd van Jacob Israel de Haan, Haarlem 1896 1900". De spreker schetste ons De Haan's leven in zijn Haarlemse periode, waarin deels onder invloed van het kweekschool milieu ontstaan, bij hem eigenschappen naar voren traden die in zijn verdere leven steeds herkenbaar enkele zelfs bepalend zouden blijven. Door Mevrouw C. D. van der Vliet Corba werden wij in de gelegenheid gesteld de jaarlijkse luilakwandeling te ma ken over haar buitenplaats: „Vaart-en-Duin" bij Overveen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1961 | | pagina 9