8 Op 1 november sprak de Heer H. H. van Regteren Altena over het oudheidkundig bodemonderzoek in Amsterdam, waarbij we mochten hopen dat in Haarlem iets dergelijks zou kunnen geschieden. Er is zelfs even gesproken over een streekmuseum van Kennemerland. Tenslotte hield Dr. H. Bruch een causerie over de graven uit het Hollandse huis. En we mogen niet vergeten, dat onze leden op 13 juli toegang kregen tot een lezing van Prof. S. Slive van de Harvard University over de in het Frans-Hals museum geëxposeerde werken. Behalve lezingen waren er ook excursies. Het bestuurslid Warnaars zorgde voor de luilakwandeling naar Belvédère te Overveen evenals voor de najaarswandeling in october. Op 22 september leidde het bestuurslid Mr. C. M. J. de Jongh een ledenexcursie naar Culemborg en Buren, welke excursie met 90 deelnemers een der grootste is geweest die ooit door onze vereniging is georganiseerd. Aan Mr. C. M. J. de Jongh, die reeds gedurende enkele tientallen jaren één der ijverigste bestuursleden is, werd ter gelegenheid van een bijzondere persoonlijke feestdag de zilveren legpenning der Vereniging Haerlem uitgereikt. Er zijn twee tentoonstellingen door de Vereniging Haerlem ingericht: Van 5 tot 12 mei over bezoeken van Oranjevorsten aan Haarlem, geopend door de burgemeester, onze erevoor zitter Mr. O. P. F. M. Cremers. De tweede was een expositie van tekeningen en ander grafisch werk van het lid W. Hors man, gedurende 26 mei tot 9 juni, verlengd tot 17 juni wegens grote belangstelling. In de maand september stelden wij het gebouw De Hoofd wacht ter beschikking aan de organisatoren van een inter nationaal Esperantistencongres voor het houden van een kleine expositie. Aan vele zaken heeft onze vereniging medewerking ver leend. Wij hebben aan het Gemeentebestuur van Haarlem een adres gericht inzake de verjonging van De Hout, dit in eensgezindheid met vele Haarlemmers. Het Restauratiefonds werd aangesproken voor een aantal zaken van kleinere om-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 10