102 echtpaar Van Huessen het kocht, reeds was uitgebreid met het gedeelte, dat thans nog deel uitmaakt van Jansstraat 85, Na het overlijden van Claes wordt de erfenis verdeeld 6. Erfgenamen zijn Dirck van Huessen, zijn enig levend kind, Marcus Maertens voor zijn zoontje Jan Marcusz, gewonnen bij Margriet van Huessen, voor-overleden dochter uit het eerste huwelijk van Claes, en Andries Gerytsz (van Hoorn) voor zijn dochtertje Machteld, gewonnen bij Aecht van Huessen, eveneens een vooroverleden dochter uit het eerste huwelijk van Claes. Onverdeeld blijft de helft van de ,,huysinge", waarvan de andere helft toebehoort aan de weduwe van Claes van Huessen (d.i. dus Margriet van Bekesteyn), liggende op de hoek van de St. Jansstraat. Andries Gerytsz (van Hoorn), van Amsterdam, zoon van Gheryt Andriesz van Hoorn (burgemeester van Amster dam in 1530) en Pieternelle Claesdr. huwde in 1537 met Aecht Claesdr. van Huessen 7. Het enig kind uit dit huwe lijk Machteld Andriesdr. werd omstreeks 1540 geboren. Zij noemde zich later Machteld van Huessen. Na het over lijden van Margriet van Bekesteyn werd haar blijkbaar het huis toegewezen. Zij huwde in 1558 met Sybrant van Berckenrode 8. Sybrant van Berckenrode verkocht op 14 (niet op 17!) september 1571 een deel van het huis aan Margaretha van der Merwede (en niet Van Merwe!), weduwe van Dirk van Nuyssenburch. Omdat de transportacte enige, voor de geschiedenis van het huis belangrijke passages bevat, laten wij deze hierbij grotendeels volgen 9. Sybrant van Berckenrode verkoopt dan voor 1600 Karolus gulden „die voirhelfte van een huys metten erve, staende en leggende aen de noortsijde van tgrote kerckhof deser stede, opten houck van sint. Jansstrate, de selve straete onder den huyse gaende aan deen sijde, Heer Jasper Jansz. van Heemskerck cappelaen van Sinte Baven kercke binnen der selve stede aan d'ander sijde, streckende van tvoirsc. kerckhof noordewaerts tot aen de middelgevele van de selve huyse, met een kelder gaende mede noortwaerts onder de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 104