vang, zoals inwendig herstel van De Hoofdwacht en een bij drage in verband met de restauratie van de Waalse kerk. Verder nam het bestuurslid Ir. D. J. Enschedé namens de Vereniging Haerlem zitting in een commissie die de restauratie van de Grote Kerk te Haarlem moet bevorderen; wij be schouwen het als een ereplicht onzer vereniging om daaraan mee te werken. De Volkskunde commissie hield op 10 januari onder voor zitterschap van Dr. Tj. W. R. de Haan een bijeenkomst in de Hoofdwacht waar de Heer H. Brouwer uit Amsterdam ver telde over de indeling en verspreiding van de doedelzak, met demonstratie en over de bagpipe en zijn muziek, alles geïllu streerd met opnamen. Ook dit jaar leverde de Heer A. Overmeer traditie getrouw de bouwstenen voor de kroniek, waarvoor op deze plaats een woord van dank. Bij talrijke gebeurtenissen was onze vereniging vertegen woordigd. Wij denken aan de eerste kennismaking met het nieuwe Gemeentebestuur, aan de opening der Frans Halsten toonstelling en het Holland-festival alsmede aan de onthulling van het Hildebrandmonument. Ook in het 61ste verslagjaar heeft de vereniging Haerlem zowel door de uitgave van het Jaarboek als door lezingen en ex cursies weer het hare kunnen bijdragen tot de kennis van het oude Haarlem. Menigmaal heeft het bestuur ook achter de schermen werkzaam kunnen zijn voor het behoud van het historisch waardevolle in onze stad. Met de steun der leden hoopt het bestuur deze activiteiten nog tot in lengte van dagen te kunnen voortzetten. H. Bruch

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 11