112 halve „out hout" kwamen er interessante stukken onder de hamer: een „sak met neusdoeken", en in één koop „een trekpot, een waterpot en een doofpot". Een „paruyke bol' ging voor ƒ1,van de hand. De Bloemendaalse predikant Ds. Joan Gravia kocht er een kruiwagen voor 18 schellingen. De executeur-testamentair van Wijnant Blenk, Gerard Beumer, transporteert op 7 September 1741 door zijn ge machtigde Elisa de Lange, een „playsier plaats genaamt Voorduyn enz. met beelden, termen, vazen, tuyncieraden, de boomen in de orangerie" enz. voor ƒ15.200,aan Isaak Verhamme. Hij was de zoon van Abraham Veihamme uit diens tweede echt met Johanna Maria Slagregen. In 1735 was hij getrouwd met Anna Johanna Barnaart. Na zijn over lijden vererft Voorduin op zijn broeder Jacobus. Korte tijd daarna op 4 Augustus 1785 transporteert hij door zijn ge machtigde Adrianus de Maaker, aan Elisabeth Susanna Hugaart, weduwe van Nicolaas Hoornaart: „Een hofsteede genaamt Voor Duyn met desselfs heeren huyzinge, stallinge, koetshuys, tuinmans wooninge en verdere getimmertens, benevens desselfs moestuynen, bepootinge en plantagie met de landerijen daar agter geleegen, te zaam groot agt morgen, staande en geleegen bij en over malkanderen in den banne van Aalbertsberg aan de ordenaire rijweg, nog een overthuyn meede genaamt Voorduyn, leggende over de voorn, hof steede ter andere zijden van de Heereweg, gesepareert ge deeltelijk met schuttingen en gedeeltelijk met latwerk en agter dezelve nog eenig afgekart duyn, nog een vinkebaan, met zijn daar op staande vinke huysje en nog ter zijde van dezelve baan een stukje theelland, meede geleegen te Aalbertsberg agter de hofsteede van de WelEdele Heer Philip Kops, ge naamt de Rijp" enz. (volgen de begrenzingen) voor/18.400, Uit de boedel van Mevrouw Hoornaart-Hugaart geraakt Voorduin op 3 Juni 1790 in het bezit van Herman Hendrik Timmer voor ƒ13000,Op 8 Juli van dat jaar verkoopt hij het buiten voor ƒ16.650,aan Vrouwe Anna Maria Dedel, sedert 1773 weduwe van Pieter Nicolaas Rendorp met wie zij de hofstede Schonenberg onder Velsen bewoonde.4

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 114