113 - Zij was de dochter van Mr. Salomon Dedel, eigenaar van Boekestein onder 's-Graveland 5 en van Agneta Maria Boreel. Als zij op 29 September 1795 is gestorven, blijkt dat zij o.m. haar broeder Mr. Willem Gerrit Dedel Salomonszn. heeft aangewezen als haar executeur-testamentair. De Bloemen- daalse schepen en Mr chirurgijn Leendert de Koning wordt op 15 April 1796 gemachtigd om Voorduin te verkopen. Hij transporteert op 12 Mei d.a.v. het goed aan Mr Jan van Loon Janszn., gehuwd met Maria Backer. Zij woonden op het aangrenzend Hartenlust dat Mevrouw Van Loon van haar vader had geërfd. Voorduin wordt dan 's zomers ver huurd aan Hieronimus des H.R. Rijksbaron van Slinge- landt, tot 1795 secretaris van Amsterdam. Hij was te Napels gehuwd met Maria Anthonia Fortunata Franceschini. Zijn tante Slicher, getrouwd met Mr Diderick des H. R. Rijksgraaf van Hogendorp, woonde op het vorstelijk Middeloo bij Vel- sen. Op 31 Mei 1799 constateert Hendrik Weeber, bode van de Hoge Vierschaar van Brederode, een inbraakpoging op Voorduin, waarvan hij het volgende relaas opmaakt: ,,dat hij heeft bevonden op aanwijzing van bovengem. Heer Slingeland, dat er een slot van de deur onder de koepel af was, dat op de grond lag, en dat er een ruit in de deur van de coepel aan stukken was, en dat de luiken aan de westzijde van de coepel eenigzints beschaadigt waaren". Van de daders echter geen spoor! Na ruim zes jaren komt Voorduin wederom te koop. Op 27 Juni 1802 wordt het voor ƒ11000,het eigendom van de Amsterdamse advocaat Mr Jacob Walraven (1759 1823). In eerste huwelijk te Amsterdam getrouwd met Wilhelmina Boursse, had hij uit deze echt een dochter, Ida Susanna, die in September 1816 de eerste echtgenote werd van Mr Dirk Donker Curtius (17921864), de liberale staatsman, die enkele malen Minister van Justitie was. Twee jaar na het overlijden zijner vrouw verkoopt Mr Walraven op 5 Maart 1807 zijn plaats aan een confrère,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 115