119 tot het genoemd perceel waarover het voetpad van den schouw- baren Bloemendaalschen weg gelegen is, met eene binne- waartsche rigting aan beide einden; dat daartoe vereischt zoude worden, dat de middelste van de vijf boomen, staande voor het terras weggeruimd, en het terras met een nieuw staketsel, geheel binnen de lijn van genoemde boomen ge sloten wierde". Enige tijd na deze aanvrage werd daarop gunstig door Rijnland beschikt. Kort vóór de jaren zeventig der eeuw heeft de Heer Jan Hendrik Stoel Abrahamszoon (18161905) enkele jaren als huurder op Voorduin gewoond. Bij de aanleg van het Haarlemse Kenaupark omstreeks 1868/'69, bouwde hij daar op de geslechte bolwerken het huis Kenaupark nr. 4, in grote lijnen een copie van zijn Bloemendaals buitenverblijf. Ruim zeventien jaar was Mevrouw Van Meeteren eigenares van Voorduin geweest toen ze op 5 Juli 1873 haar buiten plaats door de Heer Stoel deed verkopen aan de Amsterdamse makelaar Jan Coenraad Coers voor 30.000,ten behoeve van Johannes Borski die op „Hartenlust" woonde. Nog die zelfde zomer wordt Voorduin verhuurd aan Mevrouw de Wed. Willem Kaars Sypesteyn, geb. Verhagen, te Krom menie. Op 19 Augustus 1873 bevestigt zij de aangegane over eenkomst met de volgende regelen: WelEdelen Geb. Heer! Het is mij eene aangename taak UE. van mijne kant door deze weinige regelen eene bevestiging te geven van de door mij aangenomen huur van Voorduin door be middeling van den Heer Rouwens 8 de voorwaarden met hem besproken en door UE. grootendeels in Uwe missieve van 18 dezer bevestigd leggen dan ook daar van ten grondslag: terwijl ik hartelijk wensch en ook niet twijfel of die zaak zal tot ons beider genoegen worden geregeld. Inmiddels heb ik de eer met de meeste hoogachting te zijn UEGeb. Dv. Ds., (w.g.) Wed. W. Kaars Sijpesteijn

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 121