120 Acht jaar later op 2 October overlijdt Mevrouw Sypesteyn op Voorduin. Opnieuw wordt de plaats verhuurd, thans aan de dames Ida en Cornelia de Marez Oyens, aan wie Nicolaas Beets in 1882 zijn gedicht „Bloemendaal", opdraagt. Haar broeder A. D. de Marez Oyens bewoonde van omstreeks 1895 tot kort na de eerste wereldoorlog als huurder, „Overbeek" en werd daar in die hoedanigheid opgevolgd door de Heer Willem Kaars Sypesteyn, kleinzoon van de vroegere huurster van Voorduin9. Hendrik Voorthuysen die op de Korte Kleverlaan woonde, was bij de dames De Marez Oyens koetsier. Als Jan Borski in 1891 te Amsterdam is overleden en zijn echtgenote in het begin van 1899, wordt zijn nalatenschap op 9 Juni van laatstgenoemd jaar gescheiden en gedeeld. „Het zomer- en winterverblijf Voorduin" vererft op Gerard Jan van der Vliet (van „Vaart-en-Duin") wiens oudoom Borski was. Op 1 November 1899 wordt de plaats voor vijfentwintig jaar tegen een jaarlijkse huursom van ƒ100, verhuurd aan Fedor Christiaan Bunge, gehuwd met Wil- helmina Johanna Jacoba van Heukelom. De Heer Bunge sterft in Maart 1919. Mevrouw zal hem meer dan zestien jaar overleven. Bij haar heengaan is Voorduin haar eigendom. Haar erfgenamen, onder wie haar dochter, getrouwd met de Heer John Waterloo Wilson (van „De Beek"), verkopen het buiten in de zomer van 1935 aan Mr Dr. J. J. M. Noback te Haarlem. Druk doende Voorduin naar zijn smaak in te rich ten en de oude stal te herstellen voor zijn geliefd rijpaard „Isolde" 10, stierf hij plotseling te Klosters in Zwitserland n. Weer krijgt Voorduin andere bewoners. Het wordt betrokken door de Heer en Mevrouw A. L. Huyser -Bakels.Thans be hoort het aan de Heer en Mevrouw A. Bloemendaal-Bijl, in wier handen het op 22 Mei 1959 bij verkoop is overgegaan. Vrijland (1) F. Allan, Geschiedenis en Beschrijving van Haarlem, dl. II, blz. 117/118. (2) Mevr. Dr. S. C. Regtdoorzee Greup Roldanus, Geschiedenis der Haar lemmer Bleekerijen, prfschr. Amsterdam 1936, blz. 105, noot 5.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 122