147 zien (leiding: Openbare Werken, afd. Monumentenzorg). De restauratie van het perceel Groot Heiligland 20 werd voltooid. Hierbij werden de kap, de achtergevels en de top van de voorgevel vernieuwd. De op de trappen van de voor gevel aangebrachte natuurstenen dekstukken zijn niet oor spronkelijk; de originele afdekking bestond uit plavuizen, zoals voor eenvoudige trapgevels hier ter stede gebruikelijk was. De vensters werden van een passende ruitverdeling voorzien. In het inwendig werd een gezonde woning tot stand gebracht. De winkel werd met een binnenkamer vergroot; de afscheiding met de achterkamer werd geformeerd met oude betimmeringsfragmenten, uit het pand afkomstig (architect; H. W. van Kempen). De voorgevel van het perceel Barteljorisstraat 27 werd gerestaureerd. Deze achttiende-eeuwse klokgevel, in latere tijd gepleisterd, bleek dermate vergaan, dat deze moest worden vernieuwd. In de vensters werd de oorspronkelijke roedeverdeling hersteld. Tevens werden aan de kap reparaties uitgevoerd, (aannemer: P. G. M. Ottolini). Voorgevel en bouwmuren van het huis Koningstraat 47 werden hersteld, waarbij de vensters van een passende ruit verdeling werden voorzien, Een grove betimmering van de onderpui werd verwijderd, waardoor deze laat zeventiende- eeuwse klokgevel weer zichtbaar op gemetselde benen kwam te staan (architect: A. V. Hartogh). Aan het perceeltje Kerkstraat 14 zijn enige herstellingen van constructieve aard verricht. Aan de kap van het huis Spaarne 37 (hoek Hoogstraat, het zgn. Jan-de-Lapper-huis) zijn herstellingen verricht. De herstellingen aan het Vrouwe- en Anthoniegasthuis zijn voortgezet. Thans zijn vooral in het inwendige van het in 1648 door Pieter Joosten Bogaert als woonhuis gestichte hoofdge bouw, verbeteringen en herstellingen aangebracht, waarmee de meest noodzakelijke reparaties voltooid zijn (aannemer: J. C. Cramer). Het tot de staat van pakhuis gedegradeerde huis Spaarne 31 wordt hersteld, waarbij op de verdiepingen een nieuwe

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 149