----- 148 woning tot stand komt (architecten: H. W. Brakel en W. Buma) Aan het kantoorgebouw van de Keuringdienst van Waren, het deftige grachtenhuis Nieuwe Gracht 3 zijn twee gevel lantarens aangebracht. Zij zijn gemaakt naar het oorspronke lijke model, dat, zeer vergaan, nog op zolder aanwezig was. De vernieuwing van de leibedekking van de Grote Kerk is ook dit jaar voortgezet (architect: H. W. van Kempen). Eveneens werd voortgewerkt aan het geleidelijk herstel van het Hofje van Noblet (architect: Y. Kok). Nadat in 1961 het algemene restauratieplan voor het stad huis in de vorm van een voortreffelijk gedocumenteerd boek werk het licht zag, kon dit jaar het eerste deel van de restau ratie, het herstel van de Librije, ter hand worden genomen. Het werk heeft vooralsnog bestaan uit consolidatie van het inwendige (architect: G. W. Royaards). De verbouwing van het perceel Grote Houtstraat 39 is begonnen. Tegen enkele, niet geheel onbedenkelijke wijzi gingen in het inwendig staat als winstpunt een belangrijke verbetering van de voorgevel (architecten: A. L. en J. Lou- rijsen). Bij de verbouwing van het perceel Gedempte Oude Gracht 56 zal de voorgevel zijn oorspronkelijke ruitverdeling her krijgen (architect: J. Bleeker). Het herstel van de molen van de Verenigde Grote en Kleine Polders onder Schalkwijk is ter hand genomen. Ofschoon deze molen gelegen is op grondgebied van de gemeente Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, wordt door de gemeente Haarlem aan deze restauratie subsidie verleend, zulks op grond van de verwachting, dat dit gebied binnenkort bij Haarlem zal worden gevoegd, (leiding: Vereeniging „de Hollandsche Molen" A. J. de Koning). In afwachting van de restauratie zijn aan het perceel Spaarne 56 reeds enkele herstellingen aan het interieur ver richt. De herbouw van de molen „de Adriaan", hartewens van vele Haarlemmers, wordt thans voorbereid. De mogelijkheid,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 150