- 151 Arts aan de Harvard University te Cambridge (Mass.) U.S.A. De algemeen organiserende taak, die uiteraard veelzijdig was, werd opgedragen aan een team, dat onder de stimuleren de leiding stond van de Algemeen Voorzitter, de Heer D. J. A. Geluk, Wethouder van Onderwijs en Kunstzaken en die was samengesteld uit de Heren H. P. Baard (Voorzitter), D. Schwagermann (Secretaris), Mr. Dr. F. J. Duparc, Hoofd van de onderafdeling Musea van het Ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, Mevrouw M. H. de Vaal- Muller, Hoofd Bureau Culturele Zaken der Gemeente Haar lem, W. G. A. M. van Willige, Directeur Stichting Haarlems Bloei en B. J. Thijssen, Gemeente-Ontvanger, tevens Hoofd van de afdeling Financiën en Belastingen der gemeente Haar lem. De publiciteit werd in handen gegeven van de Heer F. Pleyte d'Ailly h Vroegtijdig kon een aanvang worden gemaakt met de samenstelling van de tentoonstelling ,,op papier". Het stemde de organisatoren tot grote dankbaarheid dat op enkele te leurstellingen na, de begeerde bruiklenen werden toegezegd. De verhouding van deze bruiklenen tot de verschillende lan den was als volgtBelgië 5 werkenCanada 2Duitsland 6 Engeland 14; Frankrijk 5; Hongarije 1; Nederland 10 (be halve de 11 stukken uit het Frans Halsmuseum zelf)Oosten rijk 1Rusland 3; Schotland 1Tsjecho-Slovakije 1Zweden 2 en de United States 17 werken. Ten aanzien van de aard van de bruiklenen was de ver houding aldus9 groepsportretten4 familieportretten11 genre-portretten; 2 sacrale onderwerpen en 53 individuele portretten. De samenstelling van de tentoonstelling was gebaseerd op de wens de kracht ervan niet te zoeken in de hoeveelheid maar in de kwaliteit van de werken, alsook in een evenredige ver tegenwoordiging met betrekking tot het tijdstip van ontstaan. Uiteraard werd deze laatste factor sterk beïnvloed door onge lijkheid in aantal van het voorhanden zijnde materiaal. Aldus ontstond het navolgende patroon: 7 werken uit de jaren 16101620; 18 werken uit de jaren 16201630; 21 werken

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 153