155 de heren Poppe Damave en Leen Spierenburg namens de Haarlemse kunstenaarschap werd verricht in tegenwoordig heid van de Staatssecretaris, de burgemeester van Haarlem, de Wethouder van Onderwijs en Kunstzaken, de Heer D. J. A. Geluk en de directeur van het Frans Halsmuseum. Hierna begaf het gezelschap zich naar het Frans Hals museum waar de tentoonstelling in ogenschouw werd ge nomen en de gasten tot na het middernachtelijk uur bijeen bleven, begunstigd door schoon weer en gestimuleerd door rijkelijk voorziene buffetten. Na afloop werd nog druk ge bruik gemaakt van de gelegenheid om in de speciaal daarvoor versierde Vleeshal het evenement te besluiten. De tentoonstelling werd bezocht door ongeveer 270.000 personen, inclusief vrije entrees en de gasten op de diverse recepties waaronder de twee van de deelnemers van het ICOM-Congres3, die door de Burgemeester en Mevrouw Cremers werden ontvangen. Talrijk zijn de officiële en de officieuze bezoeken geweest van bijzondere gasten uit binnen- en buitenland. Hoogtepunten waren de afzonderlijke bezoeken van H.M. de Koningin, in gezelschap van Mevrouw Eva S. de Lopéz Mote, echtgenote van de President van Mexico en van H.H.K.K.H.H., de prinsessen Beatrix, Irene, Margriet en Marijke. De aanwezigheid van het tentoongestelde bood de unieke gelegenheid de faam van Frans Hals te testen aan een zorg vuldig gekozen bloemlezing uit zijn oeuvre. Zonder chauvi nisme kan worden geconstateerd dat de grootheid van deze kunstenaar door de expositie nog sterker tot uitdrukking is gekomen en dat de bewondering voor zijn onuitputtelijke scheppingskracht en fantasie het Leitmotiv was bij de be spreking van de tentoonstelling in de nationale en inter nationale pers. Het tijdelijk verblijf van zovele bruiklenen schiep ook de mogelijkheid tot het doen vervaardigen van een film over Frans Hals, waartoe het initiatief uitging van de Wethouder van Onderwijs en Kunstzaken, de Heer D. J. A. Geluk en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 157