156 werd overgenomen door het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Uitvoering van de film werd in handen gelegd van de N.V. Multifilm te Hilversum. De opnamen geschiedden in de nachtelijke uren; de regie werd gevoerd door Frans Dupont, aan de camera stond Pim Hijt- man, productieleider was Guido de Clerck. Voor kunsthisto rische adviezen werd het team ter zijde gestaan door de directeur van het Frans Halsmuseum. Het financiële resultaat van de tentoonstelling, met een batig saldo ad 230.000, was even onverwacht als verheugend. Uit dit batig saldo werd voor een bedrag ad ƒ105.000 in middels reeds een uitzonderlijk fraai werk aangekocht van de hand van de Haarlemse meester, Isaack van Ostade, „Rustpoos bij de boerderij", een paneel dat een jaar voor de dood van de schilder werd voltooid (1648). Het resterende bedrag zal worden gebruikt om de moderne kunst te bevor deren en om moderne werken aan te kopen. Met dankbaarheid en voldoening zien wij terug op een gebeurtenis die ons schone museum op unieke wijze in de mondiale belangstelling heeft gebracht. Een belangstelling waarvan wij ook in de toekomst ongetwijfeld de vruchten zullen plukken! H. P. Baard Directeur van het Frans Halsmuseum (1) „Frans Hals in het licht gesteld" door F. Pleyte d'Ailly in „Prevue", december 1962. (2) Als gelukkige bijzonderheid kan vermeld worden dat bij bestudering van de beide doeken in het Haarlemse licht", het monogram van Frans Hals werd ontdekt op de St. Lucas, onder een overschilderde partij tussen de horens van de os. (3) International council of museums.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 158