158 treedt wegens vertrek naar elders af als raadslid en wordt opgevolgd door Mr. M. C. Wijt. 11. De heer W. R. Watzema aan het Oranjeplein, 100 jaar. 12. In Museum Huis Van Looy wordt een tentoonstelling van schilderijen en aquarellen gehouden ter herdenking van A. Miolee (18791961). 13. j" De heer C. Alberti, oud-chef van de afdeling belas tingen ter gemeente-secretarie. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt de heer A. H. Beenhakker afscheid als directeur van het Algemeen Ziekenfonds aan de Jansstraat. 14. j- Mr. A. J. Holthuizen, Heemstede, oud-onder-direc- teur van de Nederlandsche Bank. 20. f De heer C. J. A. Nolte, directeur van de n.v. Kerko (overhemdenfabriek) De Vrijz. Chr. Jeugd Centrale neemt in een voormalige boerderij aan de Vondelweg een clubhuis in gebruik. 21. Ds. L. G. Ch. Grabandt, gekomen uit Dordrecht, doet zijn intrede als predikant van de Evangelisch Lutherse gemeente. Het gerestaureerde orgel in de kathedrale basiliek aan de Leidsevaart in gebruik genomen. 23. j* Jan Lary, landschapschilder. 24. De heer N. Kraakman, oud-hoofd van de r.k.jongens- school aan de Westergracht. 25. Verschenen is het rapport over de sociale structuur van Haarlem, samengesteld door de Stichting Noord-Hol land voor Maatschappelijk Werk. Afbraak van de villa „Leeuw en Hooft" aan de Zuider- houtlaan ten behoeve van de bouw van een bejaarden centrum van het Sint Jacobs Godshuis (zie 16 mei). 26. Pastoor A. M. Abeln, gekomen uit Huizen, geïnstalleerd als pastoor der r.k. kerk te Bloemendaal. 27. Sluiting van het Doopsgezinde Weeshuis aan de Baan. 28. Openingsconcert van de stichting „Vrienden van het lied". Dr. J. A. van den Andel, oud-conrector van het Lo- rentzlyceum.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 160