166 13. Ds. B. K. D. Dijkstra uit Baambrugge doet zijn intrede als predikant bij de hervormde gemeente te Haarlem (wijk Leidsebuurt) De heer S. J. Warmer, lid van de Kamer van Koop handel en oud-voorzitter der afdeling Haarlem van de Ned. Katholieke Middenstandsvereniging. 14. Willem Knikker te Emmen, vroeger concertmeester van de Haarlemsche Orkest Vereniging. 15. Mevrouw M. H. Brave-Maks uit Aerdenhout biedt Prins Bernhard het door haar geschreven boek „Prins Bernhard in oorlogstijd" aan. 16. De gemeenteraad treft voorbereidingen voor het sane ringsplan Raaks en omgeving, waar in de toekomst de Stads Bibliotheek gebouwd zal worden en een terrein voor de weekmarkt wordt aangelegd (zie 24 okt.), ver leent een bijdrage voor de restauratie van de molen „De Eenhoorn", stelt kredieten beschikbaar voor de stichting van een vrije speelplaats aan het Sophiaplein (ƒ10.300), voor uitbreiding van de Stichting Werkplaats tot herstel van antieke textiel in een schoolgebouw aan het Leidse- plein (ƒ228.000), voor de restauratie van het orgel in de Grote Kerk (extra-bijdrage van ƒ98.000), besluit tot het garanderen van een lening van 4.000.000, ge sloten door regenten van het Sint Jacobs Godshuis voor de bouw van een verzorgingshuis aan de Zuiderhoutlaan (220 personen) (dit bedrag wordt later verhoogd tot ƒ5.000,000) en benoemt tot rector van het Coornhert- lyceum in plaats van de heer R. Kofman, die benoemd is bij de Rijks HBS te Velsen, drs. A. W. Moll, directeur van de Nieuwe Middelbare school voor Meisjes te Am sterdam. 17. Wethouder W. F. Happé stort de eerste zandauto leeg voor de aanleg van de vergroting van de Noorderhout. 18. Burgemeester mr. O. P. F. M. Crëmers stelt de nieuwe weekmarkt in Haarlem-Oost in bedrijf. 19. Tijdens een repetitie in het circus Boltini wordt de zan geres Ria Kuiken door een beer aangevallen en licht

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 168