167 gewond de fotograaf Cees de Boer was eveneens in de kooi en zijn foto is op 27 november tijdens een tentoon stelling van de beste Nederlandse persfoto's in Den Haag bekroond. 22. t De heer A. D. Strumphler, Aerdenhout, voorzitter van de Verenigde Kennemer Scholengemeenschap. 23. Begonnen wordt met de bouw van een tunnel onder de spoorbaan HaarlemLeiden nabij de Munterslaan. De heer J. R. A. Simons, apotheker te Haarlem, promo veert aan de gemeente-universiteit te Amsterdam tot doctor in de wis- en natuurkunde. 25. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers begint aan het slopen van de brug nabij Holland-Nautic (onderdeel van de verbetering van de Spaarndamseweg) Mevrouw prof. dr. Gezina van der Molen te Aerden hout, de eerste vrouwelijke hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, neemt afscheid wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd. Aanbesteed is de bouw van een r.k. Lagere technische school aan de Berlagelaan in Haarlem-Oost; laagste inschrijfster n.v. Aannemingsmaatschappij Noord-Hol land te Haarlem voor/3.255,000 (zie 12 okt.). In de Vishal wordt een tentoonstelling, bevattende een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem, geopend. 26. Ingebruikneming van twee gebouwen aan de Belgiëlaan in Schalkwijk, waarin vijf scholen zijn gevestigd. Pater V. Hutjens, rector van het Mendelcollege, wordt ter gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest een bedrag van 35.000 aangeboden, dat hij bestemt voor de bouw van een schoolkapel (Valentinuskapel). 29. Onthulling van het beeld „Gerda op het rendier", ge maakt door de beeldhouwster Gerarda Rueter, bij de kleuterschool Delftwijk aan het Top Naeffplantsoen. Onder leiding van de Lions Club wordt op het terrein van de voetbalclub „Haarlem" een militaire taptoe ge houden ten bate van het Erefonds voor oud-verpleegsters.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 169