CHARLES EMANUEL VISSER 12 maart 188221 maart 1962 Charles Visser uit een oorsprong, die ik niet verklaren kan, Bob voor zijn intimi een man uit één stuk, een man van grote allure, scherpzinnig, van grote activiteit, moedig en integer, een man van gezag, veeleisend voor anderen maar zeker niet minder voor zichzelf. Zo zou, dunkt mij, zeer kort de figuur getekend kunnen worden van deze markante persoonlijkheid, die luttele dagen na zijn 80ste verjaardag op 21 maart 1962 overleed en onder bijzonder grote belangstelling te Westerveld werd gecremeerd. Er is natuurlijk veel meer over Visser te vertellen, zo veel meer, dat ik mij zal moeten beperken in verband met de mij toegemeten ruimte. Hij werd te Kampen geboren op 12 maart 1882 en was dus geen Haarlemmer van geboorte, hetgeen mij veroorlooft zijn jeugdjaren en schooljaren onbesproken te laten, behoudens het feit dat hij in 1897 op de Cadettenschool te Alkmaar kwam, want hij zou beroepsofficier worden. In 1903 ging hij naar Nederlands-Indië als artillerie-officier. Hij bleef daar tot 1924, behoudens een onderbreking tijdens de eerste wereld oorlog, toen hij in Nederland gedetacheerd werd. Toen hij gerepatrieerd was vond hij een functie bij Werk spoor als Chef Algemene Zaken, met name in de personeel- sector. Daarmee was hij tot het bedrijfsleven overgegaan en dat is, in een leidende functie, een drastische verandering voor iemand, die een officiersopleiding heeft gehad. Wanneer hij in het leger gebleven was, zou hij daarin stellig een grote carrière hebben gemaakt. Overgegaan tot het bedrijfsleven zou hij dit ook daarin verwezenlijken. Een persoonlijke vriendschap verbond hem met de heer G. J. Droste, die zijn cacao- en chocoladefabriek te Haarlem tot zulk een prachtige onderneming had gemaakt, die kwali teitsproducten van internationale vermaardheid produceerde. Er kwam een moment, in 1936, dat de heer Droste zich af-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 17