170 26. Viering van het gouden jubileum van de r.k. school aan de Cruquiusstraat. 27. f De heer J. C. Snel, chef van de afdeling bevolking en burgerlijke stand der gemeente Heemstede. Ingebruikneming van de Drukinktenfabriek Lorilleux Nederland in de Waarderpolder. 28. j" De heer Jaap Pander, kuntschilder en illustrator. JULI 3. Konrad Ph. Schuba uit Constanz wint het jaarlijkse internationale improvisatie orgelconcours. 7. Te Overveen overlijdt de heer J. A. W. Luden, bewoner van „Koningshof", die zijn buitenplaats gelegateerd heeft aan de Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten en de ridderhofstad „Moersbergen" bij Doorn aan het Utrechtse Landschap; de Koninklijke Noord- en Zuid- Hollandse Reddingmaatschappij te Amsterdam ontvangt ƒ600.000. 10. De 29-jarige blinde Paul Kneppers slaagt voor het eindexamen hbs a aan het Mendelcollege. Wethouder J. A. Schippers slaat de eerste paal in de grond van den torenflat van 39 meter hoog met 12 bouw lagen en 48 woningen bij de Europaweg in Schalkwijk; er zullen twee van dergelijke flatgebouwen in Delftwijk gebouwd worden. 11. De gemeenteraad verleent een krediet van ƒ150.000 voor het uitwerken van plannen voor de bouw van een nieuwe Stadsbibliotheek en Leeszaal aan de Raaks, waarvan de bouwkosten geschat worden op ƒ2.300.000 en een krediet van ƒ238.000 voor verbetering van de Amsterdamsevaart. Uit de musea van Leningrad en Odessa zijn drie por tretten van Frans Hals aangekomen voor de Frans Hals tentoonstelling. 13. j" De heer A. Corver, oud-leraar aan de HBS a aan de Raaks.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 172