173 22. De gemeenteraad besluit tot aankoop van het terrein der voetbalclub „Haarlem" voor 491.250, aanvaardt een preadvies van B. en W. over de verjonging van de Haarlemmer Hout en neemt afscheid van negen leden van de raad. 24. f Mejuffrouw Adele Drees, oud-pianolerares. 29. Het laatste schilderij voor de Frans Halstentoonstelling „De Mulat" uit het Museum voor beeldende kunsten in Leipzig aangekomen. 31. Johan Bontekoe uit Heemstede, die tijdens de Europese zwemkampioenschappen in Leipzig successen heeft ge boekt, ontvangt de gouden clubspeld van de Heemsteedse Polo Club. SEPTEMBER 1. f De heer C. A. J. Meijer, Heemstede, directeur van het bureau der Vereniging tot bevordering van het Electro- technisch vakonderwijs in Nederland. 3. Prinses Beatrix brengt een bezoek aan de Frans Hals tentoonstelling (zie 30 sept.). Opening van de Zocherschool (lagere tuinbouwschool voor het hoveniersvak), uitgaande van de Stichting tot bevordering van het onderwijs in het hoveniersvak in Zuid-Kennemerland, in de Willem de Zwijgerschool aan de Hertzogstraat. Bij zijn afscheid als wethouder van Heemstede biedt de gemeenteraad de heer J. E. van Lent de gouden ere penning der gemeente aan. 4. Bij de verkiezing van wethouders wordt in Haarlem het aantal van vijf op zes gebracht (opnieuw gekozen worden de heren D. J.A. Geluk, J. A. Schippers, W. C. Bakker en W. F. Happé, gekozen de heren P. W. Voskuilen en A. van der Veldt en niet gekozen wordt mevrouw mr. E. A. Scheltema-Conradi), in Heemstede wordt het aantal van drie op vier gebracht (opnieuw gekozen worden de heren mr. O. H. van Wijk en J. C. Corver

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 175