174 en gekozen worden mevrouw H. van der Meulen- Hower en de heer T. A. G. Bekker) en in Bloemendaal worden opnieuw gekozen mr. J. C. C. W. Hijszeler en mej. dr. M. E. Nolte en gekozen wordt ir. W. van der Laan. In het Stadhuis wordt een receptie gehouden voor nieuwe en afgetreden leden van de gemeenteraad van Haarlem. 6. Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen, die het ambt van predi kant der Nederlands Hervormde gemeente te Heemstede heeft neergelegd, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 19. "f" De heer A. Kouwenaar, oud-directeur der n.v. Hout handel Peltenburg en zonen. 23. Ter herdenking van het feit dat dr. Zamenhof 75 jaar geleden de wereldhulptaal Esperanto publiceerde wordt in de Hoofdwacht een tentoonstelling en in restaurant Brinkmann een congres gehouden. 25. De gemeente koopt voor het Frans Halsmuseum aan een werk van Zadkine. 30. Intrede van ds. F. E. van der Zee uit Egmond aan Zee als predikant bij de Nederlands Hervormde gemeente te Heemstede. De Frans Halstentoonstelling wordt gesloten en werd bezocht door 270.000 bezoekers; het saldo bedraagt ongeveer 230.000. OKTOBER 2. "f Mr. M. A. van Eck, advocaat en procureur. 3. De gemeenteraad besluit tot aankoop van de buitenplaats Eindenhout voor 425.000, keurt het uitbreidingsplan Mooie Nel voor recreatie goed en benoemt tot directeur van het Openbaar Slachthuis de heer K. P. Postma, thans onder-directeur. 4. Afbraak van de ,,sta-in-de-weg", een woning op de hoek van de Pieter Kiesstraat en de Zijlweg (oorspronkelijk rijwielhandel van „Viets").

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 176