175 8. Ingebruikneming van het eigen gebouw van de Haar lemse Katholieke Studentenvereniging „Sanctus Bavo" aan de Ripperdastraat 11. 11. Voor de eerste maal krijgt Haarlem een vlootbezoek; de volgende dag volgt een mars door de stad en het défilé op de Grote Markt wordt afgenomen door de comman dant Zeemacht Nederland, vice-admiraal mr. A. N. baron de Vos van Steenwijk. De Nederlandse Bond van verplegenden vestigt zijn bondsgebouw in de Frans Halsstraat. 12. Heien van de eerste paal van de r.k. Technische lagere school aan de Prins Bernhardlaan. Dr. B. van den Berg, oud-leraar aan het Gymnasium te Haarlem, aanvaardt het ambt van hoogleraar te Utrecht. 16. Het Haarlems Dagblad schrijft zijn 50.000ste abonné in en geeft een extra nummer uit gewijd aan de jaren 1656 (oprichting Oprechte Haarlemsche Courant), 1883 (op richting Haarlems Dagblad) en 1962. 19. Ingebruikneming van de gerestaureerde Gereformeerde Kerk aan de Koediefslaan te Heemstede. 22. f .De heer Willem Rees, kunstschilder. 24. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland vaardigt een bevel uit dat alle honden in de provincie aan de lijn gehouden moeten worden wegens de heersende hondsdolheid. De gemeenteraad besluit de vermakelijksheidsbelasting voor alle bijeenkomsten te bepalen op 20%, hetgeen onder meer inhoudt dat het percentage voor de bioscopen verlaagd wordt van 25 op 20%, stelt het saneringsplan voor de Raaks en omgeving vast (in de toekomst zullen het Zuiderhofje en het Hofje van Gratie gesloopt moeten worden), verleent een krediet van 8.000.000 voor de bouw van 300 woningwetwoningen en 36 garages in Schalkwijk B en besluit tot invoering van werkclassificatie en prestatiebeloning voor het gemeentepersoneel op weekloon met ingang van 1 januari 1963.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 177