178 28. Ter herdenking van Koningin Wilhelmina, die deze nacht is overleden, luiden de klokken van de Grote Kerk en hebben vele Haarlemmers de vlag halfstok uitge hangen; burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers spreekt in de vergadering van de gemeenteraad een herden kingsrede uit, waarna de raad besluit een telegram naar Koningin Juliana te zenden (zie 1 dec.). 29. De verffabriek van Krug aan de Schoterweg gedeeltelijk door brand verwoest. 30. De gemeenteraad keurt de begroting 1963 goed en be noemt tot algemeen directeur van Openbare Werken de heer J. H. Hardeman uit Amsterdam, als opvolger van ir. Ch. C. v.d. Vlis, die op 1 februari 1963 wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar de gemeente dienst zal verlaten de adjunct-directeur, ir. J. J. Fuyk- schot, zal technisch directeur worden. DECEMBER 1. De Provinciale Staten van Noord-Holland komen bijeen ter herdenking van Koningin Wilhelmina; 4. De gemeente koopt ten behoeve van het Frans Hals museum werken van Lucebert en Charlotte van Pallandt (een kop van Kees Verwey) aan en van de beeldhouwer Mari Andriessen, die deze dag zijn 65ste verjaardag viert, een bronzen beeldje (een voorstudie van het herdenkingsmonument op de Dreef). 6. Pater Justinus Sghellart o.f.m., hoofdaalmoezenier van de Stichting Katholiek Maatschappelijk gezinswerk en Jeugdzorg komt bij een verkeersongeluk om het leven. 7. De Haarlemse schilder H. F. Boot ontvangt in Amster dam van het Kunstenaarsgenootschap „De Keerkring" de Keerkringmedaille. Aan het gebouw van de Provinciale Waterstaat van Noord-Holland aan de Zijlweg wordt een beeldengroep van Jan Willem Radecker geplaatst. 8. Tijdens de uitvaart van Koningin Wilhelmina luiden de klokken en zijn de meeste winkels gesloten.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 180