17 vroeg, of bij de zware verantwoordelijkheid, die de leiding van zijn bedrijf vergde daarin wel voldoende continuïteit verzekerd was, voor het geval hemzelf iets mocht overkomen, terwijl zijn beide zoons nog jong waren. Hij vroeg toen zijn vriend Visser, bij hem in de onderneming te komen. In hetzelfde jaar nog overleed de heer Droste en Visser werd tot directeur benoemd, daarmee een uiterst zware taak op zich nemend. Spoedig bleek dat de overleden directeur een juist oordeel over zijn vriend had gehad. Vastberaden en met de moed, die hem zo kenmerkte, nam Visser de teugels in handen. Hij mocht dan fabricage-technisch nog ongeschoold zijn, eén functionaris die hij hogelijk respecteerde was dit aspect volkomen toevertrouwd. In de grote beleidsvraagstuk ken wist hij zich, gesteund door scherp handelsinzicht, bij zonder snel in te werken. Onder zijn straf maar altijd strikt rechtvaardig gezag wist hij de gunstige ontwikkeling van het bedrijf te handhaven. Toen spoedig daarna de tweede wereldoorlog uitbrak en de bezettingsjaren het bedrijfsleven voor tal van moeilijkheden stelden, was zijn eerste zorg de prachtige reputatie, die het bedrijf zich had verworven in stand te houden. Hoe de moeilijkheden van voortzetting zich ook opstapelden in die jaren, van marchanderen met de zo terecht geroemde kwaliteit van de producten kon geen sprake zijn bij zijn visie op een betere toekomst en de integriteit, die zo vast in zijn karakter verankerd lag. Toen die zware jaren weer achter de rug waren kon het bedrijf met onverzwakte reputatie zijn bloei en uitbreiding voortzetten. De Haarlemse gemeenschap had intussen zeer goed begre pen, wat men aan een figuur van formaat als Visser kon hebben, ook buiten het bedrijf, welks problemen hem welis waar volledig in beslag namen. Hij liet zich vinden voor andere functies, zoals het voorzitterschap van het Departement Haarlem van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, in wier hoofdbestuur hij ook zitting kreeg, het ondervoor zitterschap van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, waarvan hij later ook voorzitter werd, het voorzitterschap

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 19