18 van de Afdeling Haarlem van Het Roode Kruis. En aan al deze leidende werkzaamheden legde hij zijn grote activiteit, zijn toegewijde belangstelling ten koste, die typerend waren voor alles wat hij ondernam. Hij werd hierin gesteund door het gemak waarmede hij vergaderingen wist te leiden en het scherpe inzicht dat hem overal te stade kwam, met de stipte plichtsbetrachting en nauwgezetheid die in zijn natuur lagen. In 1952 trad Visser als President-Directeur van Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken af, om de taak verder aan jongeren over te laten. Hij werd Gedelegeerd Commissaris, in welke functie hij uiteraard nog in de beleidsvoering be langrijke adviezen kon verlenen. Deze functie heeft hij tot zijn dood toe bekleed. Visser was, sinds zijn afscheid als President- Directeur, Officier in de Orde van Oranje Nassau. Ik moet nog tot slot even terugkeren tot de persoonlijkheid en zijn eigenschappen. Zoals elke krachtige figuur kwam hij ook soms in conflict met anderen, die zijn inzicht op een bepaald punt niet deelden. Wanneer zijn standpunt, grondig door dacht en uit eerlijke overtuiging ingenomen, dan geen steun kon vinden, kon hij lastig zijn en moeilijk om te buigen. Dat leidde dan weieens tot korzelige verhoudingen, vooral bij degenen, die hem niet zo goed kenden. Men zag hem wel als hard, niet van zijn stuk te brengen doorzetter, zonder te beseffen dat onder een vernis van wat men misschien als koppigheid zag, een warmvoelend mens schuilging, die toch ook altijd bereid was, de argumenten van anderen met aan dacht aan te horen. Een zucht om door alles heen gelijk te krijgen was hem vreemd Het valt niet te ontkennen dat Visser uitgesproken sympa thieën en antipathieën had, voortgekomen wellicht uit subtiele verschillen in levensopvatting. Daarnaast kon hij echter een grote charme tonen en hij had een sterk gevoel voor humor, dat zo bevrijdend de mens tekent. Het is bekend, dat hij gaarne jongeren in hun onzekerheid van advies diende en dit dan deed met de grondigheid en rechtschapenheid die hem in alles kenmerkte. Belangrijk in dit opzicht is nog, dat hij zich, ondanks zijn

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 20