ADRIAAN CASSEE 16 februari 189017 april 1962 Op 17 april 1962 overleed een bekend Bloemendaler, de heer Adriaan Cassee, op de leeftijd van 72 jaar. Er bestond een nauwe relatie tussen hem en Bloemendaal door zijn grote interesse voor zijn dorp. Hij stamde uit een oud Bloemendaals geslacht en heeft naar de traditie van zijn voorvaderen, zijn leven lang in Bloemendaal gewoond. Zijn beroepswerkzaamheden vond hij aanvankelijk in het bankwezen, later in de makelaardij. De laatste jaren van zijn loopbaan bekleedde hij, geheel in de lijn van zijn belang stelling, de functie van ambtenaar voor de lichamelijke oefening en de sport in de gemeente Bloemendaal. Op 1 maart 1955 nam hij onder grote belangstelling van de zijde van het gemeentebestuur en de ambtenaren afscheid van dit werk wegens het bereiken van de vijf en zestigjarige leeftijd, om welke reden hem eervol ontslag was verleend. Van 6 september 1927 tot 1 januari 1948 was de heer Cassee lid van de gemeenteraad als vertegenwoordiger van de Vrij zinnig Democratische Bond; sedert 1946 had hij zitting namens de Partij van de Arbeid. Op 5 september 1939 werd hij tot wethouder gekozen, welk ambt hij tot 3 september 1946 bekleedde. Hij beheerde de portefeuille van onderwijs en sociale zaken. Het raadslidmaatschap en het wethouderschap moesten in de tijd van de duitse bezetting worden onderbroken omdat hij niet met de N.S.B.-ers wilde samenwerken. De heer Cassee bezat een merkwaardige kennis van de Bloemendaalse toestanden en van de bevolking en van de gehele ontwikkeling van het gemeentelijk leven gedurende de eerste helft van de twintigste eeuw. Hij had bovendien de gave van vertellen, zodat zowel de jeugd als de ouderen gaarne naar hem luisterden als hij aan de hand van lantaarnplaatjes uit het gemeentearchief van Bloemendaal zijn gehoor wist te boeien met zijn verhalen over Bloemendaal ten tijde van de eeuwwisseling en de ingrijpende veranderingen die gedurende

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 27