26 de eerste vijftig jaren van deze eeuw in het dorp en zijn om geving plaats grepen. Vele van deze verhalen beschrijft hij in zijn boek „Bloemendaalse jeugdherinneringen" waarin hij verschillende typen en toestanden de revue laat passeren en waarin hij tenslotte zijn lezers laat delen in allerlei bijzonder heden die hij op een wandeling door Bloemendaal tegenkwam. Behalve een uitgebreide kennis van de Bloemendaalse gesteldheid, had hij ook een grote belangstelling voor het behoud van het natuur- en dorpsschoon. Dit bleek telkens bij de debatten in de gemeenteraad als het aanzien van de ge meente dreigde te worden aangetast. Hij deed dan wat hij kon om het karakter van de gemeente te behouden. Zijn ambities gingen uit naar tal van facetten van het Bloemendaalse leven. Vandaar, dat hij niet alleen in het openbare bestuur zitting had, maar ook een werkzaam aan deel verkreeg in het verenigingsleven, hetzij als voorzitter, hetzij als bestuurslid. Zo hadden middenstandszaken zijn voortdurende belangstelling. Deze behartigde hij zowel in de middenstandsorganisatie, waarvan hij de mede-oprichter was en later secretaris, daarna voorzitter, als in de besturen van volkscredietbank en borgstellingsfondsen waarin hij eveneens zitting had. Verder gaf hij als lid-waarnemend voorzitter van het cen traal oranje-comité mede leiding aan de oranjefeesten. Tenslotte mogen de verdiensten van de heer Cassee op het gebied van de sport zeer zeker gememoreerd worden. Hij was een der oprichters van de oudste voetbalvereniging in de gemeente Bloemendaal, nl. de B.V.C. „Bloemendaal". In 1910 werd hij in het bestuur opgenomen en in 1916 werd hij als voorzitter gekozen en bleef dit tot 1936, in welk jaar hij tot ere-voorzitter werd benoemd. Hij was in de kringen van de Kon. Ned. Voetbalbond een geziene figuur en bekleedde verschillende functies in bond en afdeling. Zijn vrouw en kinderen en vele dorpsgenoten bewaren de beste herinneringen aan deze belangstellende en openhartige mens, die met hart en ziel Bloemendaler was. G. van Eck

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 28