Ir. FREDERIK GRAAF VAN RANDWIJCK 24 maart 187313 november 1962 Ir Frederik Graaf van Randwijck werd geboren te 's Gra- venhage, waar zijn vader als secretaris-generaal van het Ministerie van Financiën zijn carrière besloot, terwijl zijn beide ouders ook deel uitmaakten van de hofhouding. Na' zijn studie aan de Technische Hogeschool te Delft, alwaar hij in 1896 het diploma van civiel-ingenieur verwierf, trad hij in 1897 in dienst van de Gemeente Waterleidingen van Amsterdam. Hij werd belast met het toezicht op de bouw van dienstwoningen, nafilters en een machinegebouw op het pompstation Leiduin te Vogelenzang ten behoeve van de duinwaterleiding Te dien tijde heeft hij, mede omdat vervoersgelegenheden ontbraken talrijke trajecten in de toen nog zeer landelijke streek ten Westen van Haarlem te voet afgelegd, waaraan hij vele prettige herinneringen bewaarde. Na een werkperiode van ca. 9 jaar te Leiduin, waarbij hij onder meer in z.g.n. eigen beheer grote filters bouwde, was hij nog één jaar werkzaam op het hoofdkantoor te Amsterdam, om ervaring op te doen bij de aanleg en het onderhoud van het waterleidingnet in die stad. In 1908 werd Ir. Van Randwijck benoemd tot directeur van de Gemeente Waterleiding van Groningen, die echter nog geheel door hem moest worden gebouwd. De gemeente Groningen had namelijk het besluit genomen om over te gaan tot oprichting en exploitatie van een eigen grondwaterleiding, naast de bestaande particuliere rivierwaterleiding. Hij ont wierp en bracht tot uitvoering een compleet waterleiding bedrijf, dus een pompstation met waterwinplaats, een filter gebouw alsmede een afzonderlijk leidingnet in de stad. In 1918 nam de gemeente Groningen de rivierwaterleiding over en kwam deze eveneens onder beheer van Ir. Van Randwijck.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 37