36 In deze periode leerde Van Rand wij ck in 's Gravenhage zijn levensgezellin kennen Mejuffrouw M. A. Th. van Hoos, met wie hij in 1913 huwde. In juli 1921 keerde Ir. Van Randwijck naar het westen des lands terug wegens zijn benoeming tot directeur van de duin waterleiding van Haarlem, als opvolger van de eerste directeur de heer L. W. Havelaar. Daar wachtte hem direct veel werk, omdat al ras bleek, dat in verschillende afdelingen van het bedrijf en vooral in de waterwinplaats in de Bloemendaalse duinen te Overveen, veel reorganisatie nodig was. Ook de aanleg door Bloemendaal van de Zeeweg van Overveen naar zee, waarmede in 1919 werd begonnen, bracht veel overleg met de bestuurderen en technici van deze gemeente met zich, omdat door deze weg, geprojecteerd dwars door de duinen, het terrein van het pompstation met de watertoren werd gescheiden van de waterwinplaats, waarin zich de pomp putten bevinden. In 1925/26 vergde een ander probleem de aandacht van Ir. Van Randwijck, omdat door het stadsbestuur tot asfal tering van de voornaamste wegen werd besloten, waardoor in de betrokken straten de waterleidingbuizen naar de trottoirs moesten worden verlegd. Als gevolg van de annexatie door Haarlem in 1927 van Schoten en Spaarndam en gedeelten van Heemstede, Bloe mendaal alsmede Haarlemmerliede en Spaarnwoude steeg de bevolking van Haarlem plotseling van rond 80.000 tot 112.000 en nam uiteraard ook het waterverbruik met een sprong toe. Dientengevolge moest in 1929/30 een nieuwe watertransportleiding worden gelegd van het pompstation te Overveen via de Zeeweg en de Julianalaan in Bloemendaal en de Verspronckweg in Haarlem naar de bestaande ring leiding buiten de singels rondom de stad. In 1929 werd de oude stadsapotheek aan de Kampersingel 4, na verbouwing als kantoor in gebruik genomen, zodat het oude herenhuis Spaarne 58, dat sedert 1903 als zodanig had dienst gedaan, kon worden verlaten, waarmede tevens al- scheid werd genomen van de hoge lezenaars en krukken die op het oude kantoor nog in gebruik waren.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 38