37 De oude werk- en bergplaatsen, die sedert de stichting van de Haarlemse waterleiding op het terrein van de Stadsdoelen aan de Gasthuisstraat waren gevestigd, werden toen eveneens opgeheven. Op het achter het nieuwe kantoor gelegen terrein dat al vele jaren als buizenpark dienst deed, was reeds in 1925 een oude paardenstal tot fitterij gepromoveerd en een nieuwe meter werkplaats gebouwd. Hiermede had Ir. Van Randwijck, zij het na veel strijd, bereikt dat het kantoor en de verschillende werkplaatsen waren verenigd. Ook was Ir. Van Randwijck destijds een erkend deskundige op het gebied van de perfectionering en het onderhoud van watermeters, waarbij het doel mede was verspilling van kostelijk en kostbaar duinwater tegen te gaan. Het resultaat was dat belangrijke uitbreidingswerken vele jaren konden worden uitgesteld. Doch in 1930 moesten, wegens de toeneming van het water verbruik als gevolg van de annexatie, plannen uitgewerkt en verwezenlijkt worden voor de uitbreiding van de water berging en de waterzuivering op het terrein van het pomp station, terwijl voor de winplaats een plan werd opgesteld voor de bouw van 3 electrisch automatische secondaire pomp stations voor de diepwaterwinning, waarmede de taak van het met stoom gedreven hoofdpompstation allengs zou worden overgenomen. Ondergetekende werd door Ir. Van Randwijck aangewezen als de ingenieur, die bij deze vele en grote werken hem de behulpzame hand mocht bieden. Ir. Van Randwijck, zelf een natuurliefhebber, heeft uit hoofde van zijn functie als directeur van een duinwaterleiding herhaalde pogingen van derden om de duinen te denatureren of af te graven belet. Zo heeft hij destijd een heilloos plan om in de duinen tegenover de watertoren aan de Zeeweg een villapark te stichten met kracht bestreden en gelukkig had hij daarmede succes. Hij trachtte ook zijn personeel, voor zover nodig, de liefde voor het duinlandschap bij te brengen door jaarlijks excursies naar de waterwinplaats te organiseren, waarbij ook duinwandelingen werden gemaakt.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 39