69 De eigendom van de Twijnderslaan met de daarop staande bomen werd op 1 april 1829 om niet aan de stad Haarlem overgedragen. Op 27 januari 1832 droeg het Rijk, voor de som van ƒ7.000,aan de stad Haarlem over het noordelijk gedeelte van de Paviljoenstuin met alle daarop aanwezige opstallen, bomen, beplantingen en bestratingen, o.m. bestaande uit een koepel aan de westzijde, een gebouw genaamd Zomerlust aan de oostzijde en een straatweg genaamd Paviljoenslaan aan de noordzijde van het park gelegen. Tot de overgedragen grond behoorde, behalve het in 1809 bij de Paviljoenstuin getrokken veld van de Baan, ook de langs de zuidzijde van dit veld gelegen strook grond, die vroeger deel uitmaakte van de daarop staande doch sedert gesloopte rij buitenverblijven, plezierplaatsjes en tuinkoepels. Op 7 juli 1832 verkreeg de stad Haarlem bovendien de eigendom van de grond behoord hebbende bij het inmiddels afgebroken buitenverblijf Zomerlust. Aan de weer aan de stad Haarlem afgestane gronden van de voormalige Baan werd in 1833, nadat hierop een door een houten hek afgerasterd groot cirkelvormig weiland was aange legd, de naam „Koekamp" gegeven. De naam Baan is daarna overgegaan op de langs de noordzijde van de Koekamp lopende weg, voorheen Paviljoenslaan geheten. Paviljoenslaan werd nu de naam van de weg langs de zuidzijde van het Paviljoen. In 1876 werd de naam Koekamp vervangen door „Fre- derikspark", zo genoemd naar Willem Frederik Karei, Prins der Nederlanden, zoon van Koning Willem I. In het Frederikspark verrees later het Brongebouw, dat in 1895 werd geopend, en dat met zijn tuin ongeveer de omvang had van het vroegere weiland van de Koekamp. Thans staat op de plaats van het voormalige Brongebouw het Sport- fondsenbad, dat in 1932 in gebruik werd genomen. Het „plaisant en vermakelijk uitzicht" over het Haze-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 71