79 Deo, waardoor het totaal beschikbare terrein een oppervlakte ging krijgen van h.a. De vorengenoemde dr. de Wildt droeg in mei d.a.v. zijn functie over aan dr. Buckmann, die ging functionneren als „genees- en heelkundige voor on- en minvermogenden van het gesticht". Om de groeiende ontstemming van Haarlemse medici weg te nemen, besloot br. Raymond de Kneipp-baden te slopen. Teneinde zich te verzekeren van een geregelde toevoer van patiënten, probeerde Raymond zgn. „stads- patiënten" toegewezen te krijgen. Bij schrijven van 7 mei 1898 berichtten hem burgemeester en wethouders, dat zij door de gemeenteraad gemachtigd waren, om, voor ten hoog ste drie jaren, met de broeders een overeenkomst te sluiten ter verpleging van stadspatiënten voorzover voor deze géén plaats beschikbaar zou zijn in het St. Elisabethsgasthuis. De broeders sloten de overeenkomst voor de tijd van één jaar. Ter uitbreiding van zijn instituut ging br. Raymond over tot een ietwat provisorische aanbouw, bestemd voor de derde klasse; ze werd in 1899 in gebruik genomen. Hierdoor had het huis, behalve een afzonderlijke ingang en spreekkamer, een eetzaal voor de bejaarde heren gekregen, benevens twee grote vertrekken. (Beneden waren de slaapgelegenheden ondergebracht.) Verder waren op de bovenverdieping een nieuwe operatiekamer ingericht, een wachtkamer en apotheek plus enige grotere en kleinere vertrekken voor de zieken van de derde klasse. Op 9 januari 1900 was de ambtstermijn van br. Raymond afgelopen: br. Ignatius volgde hem op. Deze stelde zich aanstonds op het standpunt: „wij hebben nu de beschikking over een behoorlijk geoutilleerd huis, dus is het voor mij zaak, om het huis goed in stand te houden en te doen bloeien" Tegen het einde van Ignatius' startjaar vroeg de gemeente hem, de overeenkomst inzake de stadspatiënten te bestendigen, niet voor één, maar voor vijf of voor tien jaren. Besloten werd de overeenkomst te verlengen met vijfjaren, ingaande op 1 mei 1901. Ignatius' opvolger, de nog jeudige br. Simpho- rianus, kreeg op 22 augustus 1905 de leiding in handen. De

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 81