84 diverse noodvoorzieningen te gaan treffen, teneinde de af deling poliklinieken meer levensruimte te bieden. Op 28 februari 1956 kon de aanbesteding plaats vinden van het nieuwe behandelingsgebouw, waarin ondergebracht dienen te worden de rheuma afdeling, de röntgenafdeling, de labora toria, de operatieafdeling en het centrale ketelhuis voor het gehele gebouwencomplex, alsmede het semi-permanente verpleeggebouw voor vrouwelijke patiënten. Volgens de plannen zal de nieuwbouw in diverse fasen worden voltrok ken, nl. eerste fase: behandelingsgebouw en vrouwenpaviljoen, tweede fasenieuwe verplegersschool voor 45 leerlingen plus aula; derde fase: definitief beddenhuis voor vrouwelijke patiënten en nieuwbouw centrale keuken; vierde fase: bouw voor personeelsgebouw (voor religieuze zusters, leerling- verpleegsters en vrouwelijk huishoudelijk personeel) en cen traal restaurantvijfde fasenieuwbouw polikliniek en kloos ter religieuze broeders en tenslotte nieuwbouw beddenhuis voor mannelijke patiënten. De functies van broeder overste, van geneesheer-directeur en van econoom-directeur vormden reeds een stevige kern in het ziekenhuis. Om dit team nog te versterken, werd in 1957 de uitstekende broeder Elias hieraan toegevoegd als broeder directeur; hij kreeg de supervisie over de gehele verplegings dienst van St. Jan de Deo. In het team-concilie bleef één stoel voorlopig nog onbezet, maar gereserveerd voor ,de zuster-directrice, die in 1958 zou gaan optreden als hoofd van de vrouwenafdeling. In de politieke sfeer van de Haarlemse uitgelezen burge ressen en burgers ten Prinsenhove is het vredevolle woord „jumelage" her-ontdekt en met een sereen burgerrecht om hangen. Eenzelfde jumelage bracht op 1 augustus 1958 de Congregatie der barmhartige broeders met de Zusters Fran ciscanessen van Aerdenhout samen in het ziekenhuis St. Jan de Deo. De sympathieke zuster Augustine kreeg de benoeming van hoofd van de vrouwenafdeling en ging als „zuster- directrice" de nog opengebleven stoel van de team vergadering bezetten. (De franciscaans blijmoedige br.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 86