85 Stephan volgde in 1961 br. Elias op als broeder-directeur). Op 15 oktober 1958 verhuisde overste Philippus, in gelijke functie, naar Utrecht en werd als zodanig in Haarlem opge volgd door br. Lucius, die in de Congregatie een grote faam geniet als bouw-deskundige. Ruim een jaar na de opening van de eerste fase van het uitbreidingsplan kon op 9 december 1959 de voltooiing plaats vinden van de tweede fase, nl. de opening van de verplegersschool met aula. Deze opening geschiedde door dr. A. P. N. Groot, geneeskundig Inspecteur van de volksgezondheid in Noordholland. In hetzelfde jaar kwam het aanbestedings-klaarmaken van de derde fase ge reed, evenals verbouwingen en vernieuwingen van diverse afdelingen: de benedenverdieping van het hoofdgebouw (waar zijn ondergebracht directie, administratie, ontvang kamers enz.) onderging een totale metamorfose, terwijl bovendien de polikliniekafdeling in het bestaande polikliniek gebouw werd gemoderniseerd. Br. Lucius werd op 1 juni 1960 als overste opgevolgd door br. Liduinus, voorheen hoofd van de operatieafdeling van het ziekenhuis. Nieuwe moderniseringen kwamen aan de orde en werden uitgevoerd: de afdeling van chirurgische patiënten werd verbouwd; de apotheek kreeg een nieuwe huisvesting; sectiekamer en mortuarium ondergingen een vernieuwing; een orthopedische instrumentmakerij werd aan het zieken huis verbonden; het paviljoen der leken-verplegers („Wer- vershove") kwam vrij voor de huisvesting van het mannelijk huishoudelijk personeel. Ondanks deze winstpunten werd het jaar 1960 toch ge kenmerkt door het teleurstellend uitblijven van de, reeds in begin 1959 aangevraagde rijksgoedkeuring voor de bouw van het permanente vrouwen-ziekenhuis. Het Arnhemse architectenbureau ontving opdracht tot het ontwerpen van plannen voor de huisvesting van de religieuze zusters, van de leerling-verpleegsters en van het vrouwelijk huishoudelijk personeel (4e fase). Gezien de grote behoefte aan opname-mogelijkheid voor kinderen, werd in het vrouwen-paviljoen een aparte kinder afdeling bijgebouwd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 87