86 Het is begrijpelijk, dat in begin 1961 grote vreugde in het ziekenhuis heerste, toen bekend werd, dat na 2 jaren wach ten de vergunning was verleend voor de bouw van de derde fase. Opdat bij de opening van het permanente vrouwenzieken huis (einde 1964) over voldoende verplegend personeel zal kunnen worden beschikt, werd voor het eerst in de annalen van de Congregatie van St. Jan de Deo op 1 oktober 1961 gestart met een eigen opleiding voor verpleegster; toen be gonnen 15 geestdriftige leerling-verpleegsters haar opleiding! Nu de broeders van Sintjan de Deo op 16 maart 1962 75 jaren in Haarlem gevestigd zijn, is de vermelding actueel, dat het aantal verpleegdagen in de loop der jaren ongeveer is opgelopen tot 75.000; het aantal opgenomen patiënten be draagt inmiddels 3500, terwijl de respectievelijke polikli nieken en behandelingsafdelingen meer dan 100.000 maal per jaar worden bezocht. De verzorging van al deze patiënten geschiedt door 35 religieuzen, ongeveer 225 leken, terwijl de medische verzorging in handen ligt van ruim 25 specialisten. Geconstateerd mag worden, dat het ideaal van br. Am- brosius (1890) verwezenlijkt is: de Haarlemse Sintjan de Deo is tot een modern, allround ziekenhuis uitgegroeid In dit artikel zijn groei en bloei van St. Jan de Deo bijna op de voet gevolgd. Vele broederlijke top-figuren (schuil gaande achter vaak geheimzinnige heiligennamen) zijn uiteraard gememoreerd moeten worden. Men kan er evenwel zeker van zijn, dat juist de met name (en met ere) genoemden de overtuiging ronddroegen en ronddragen, dat al hun sjouwen en zwoegen tevergeefs zou zijn geweest, als Gods zegen er niet op gerust had. Hun werk zou voorts niet de behaalde hoogte bereikt hebben, als zij niet gerugsteund waren door het, niet te raden aantal medebroeders, wier namen een eerbiedwaardige litanie van bekende en van nooit gehoorde heiligen zouden uitmaken. Met diepe erkentelijkheid zullen de broeders dankbaar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1962 | | pagina 88